wiss-en-iyi-gunes-kremi

Wiss + SPF 50 Güneş Kremi Nedir?

Wiss güneş kremi hücrelerin korunmasını sağlayan güneş kremleri arasındadır. Güneş ışınlarından ötürü ciltte oluşacak hasarlara karşı zararlı ışınları süzer ve cildinizi korur. wiss 50 faktör güneş kremi içinde deniz suyu, klor gibi maddelerin sebep olabileceği zararlara karşı antioksidan görevi vardır. Ciltte bulunan kuruluklar da nemlendirme görevi de görür.

Güneş Kremi Nedir?

Cilt kanseri yakalanma oranı günden güne artmakta. Güneş ışınlarına direkt maruz kalan deri bu riski artırmakta. Bu noktada imdada yetişen güneş kremleri güneşten gelen zararlı ışınlardan deriyi koruyarak  güneş yanığı ya da cilt kanseri gibi riskleri azaltır. Fakat doğru güneş krem seçmek de  çok önem arz etmektedir. Ucuz yollu sahte merdiven altı diye tabir edilen markasız ürünler cildinize geri dönülemez zararlar verebilmektedir. Ürün  güneş koruyucu krem fiyatları arasında  hem kalitesine göre uygun fiyatlı hemde kalitesini ispatlamış bir üründür.

wiss gunes kremi

Kaliteli güneş kremi cildin yaşlanmasını da geciktirir. Düzenli güneş kremi kullananlar kullanmayanlara göre daha az yaşlanma belirtileri göstermiştir.  Ultraviyole ışınlarına uzun bir süre maruz kalınırsa  ciltte şişme, kızarma ve soyulmalar meydana gelebilir. Güneş yanıklarının özellikle kabarcıkla seyreden türleri cilt kanseri riskini artırır.  Güneş kremleri kullanmak suretiyle  bu UV ışınlarından dolayı oluşacak zararlar ile beraber güneş yanıkları da önlenebilir.

Güneş kremlerinde koruyucu faktör ya da SPF değeri en az 15 olarak alınması önerilmektedir. Wiss güneş koruyucu krem 50 faktör güneş koruyucu yüz kremidir. Terleme, yüzme gibi durumlarda 40 ila 80 dk arasında yenileme gerekebilir. Normal şartlarda bu ürünlerin  güneş koruyucu etkisi 2 saate kadardır. Wiss yüz için güneş kremi olduğu kadar güneşe maruz diğer bölgelerde de kullanılmaktadır.

Wiss güneş kremi ne zaman kullanılmalıdır?

Eğer 15 dakikadan fazla güneşe direkt maruz kalıyorsanız ve özellikle de bu 10 ile 15 saatleri arasında ise güneş koruyucu kremi kullanmalısınız.  Hatta kış aylarında dahi güneş kremi kullanmakta fayda var. Bilinenin aksine sadece ama sadece yaz için bir ürün değildir.

Wiss güneş kremi nasıl kullanılır?

Wiss spf 50 güneş kremini dışarıya çıkmadan evvel 20 ile 30 dk kadar öncesinde kullanabilirsiniz. En iyi güneş koruyucu krem ya da en iyi güneş kremi markası diye bir iddiada bulunmasa da kalitesi ile ön plana çıkan wiss güneş koruyucu kremi rahatlıkla kullanabilirsiniz.

wiss 50 faktör günrş kremi

Çocuklar için güneş kremi kullanmak da ayrı bir hassasiyet gerektirir. Çocuklar oyun oynarken güneşe maruz kalıp güneş kremini yenilemezler. Bu da risk faktörünü çoğaltır. Bu sebeple aileler özellikle plaj kenarlarında çocuklarımız oynar iken güneş kremi kullanmalarına ve yenilemelerine dikkat etmelidirler. Özellikle suyun olduğu bölgede bu daha elzemdir çünkü su radyasyonu artırmaktadır.