vinalac immunitum

Vinalac Tablet Ne İşe Yarar ?

vinalac

Vinalac tablet bir probiyotik gıda takviyesidir. Multivitamin ve mineral desteği sağlar. Vinalac vitamin özellikle gebelikte ve de emziren anneler de kullanılan bir üründür

Vinalac İçeriği

B1 B2 B6 B12 vitamini, C vitamini, D3 vitamini, E vitamini, betakaroten (a vitamini öncüsüdür) , Lactobacillus rhamnosus HN001, demir, çinko, manganez, bakır, iyot, krom, selenyum, folik asit, biotin, pantotenik asit, molibden …

Vinalac Nedir ve Özellikleri ?

Vinalac immunitum sindirim sisteminin düzenlenmesinde etkilidir.
Annenin ve bebeğinin bağışıklığının güçlenmesinde destekleyicidir.
Mineral desteği sağlar ve kabızlığın önlenmesinde destekleyicidir.
C vitamini içerdiğinden ötürü antioksidan takviyesi olup demir mineralinin de daha aktif olarak kullanılmasında destekleyicidir.
Vinalac tiroit bezinin düzenlenmesinde de etkilidir.
Bilindiği gibi magnezyum  gebelik halinde kan basıncının dengelenmesinde etkilidir. Magnezyum içeren bu ürün ile kan basıncı dengelenmesinde destek olunur.
Gebelikte ihtiyaç duyulan demir mineralinin temininde destek sağlar.
Sinir sisteminin desteklenmesini destekleyerek bebeğinde bu konuda etkilenmesinde etkili olur. Folik asit içeriği sayesinde sinir sisteminin desteklenmesinde destek sağlar.
Gebelik sürecinde ihtiyaç duyulan vitamin ve minerallerin alınmasını sağlar. Mide ile ilgili şikayetler de oluşturduğu gözlemlenmemiştir.
Anne sütü kıvamı, kalitesi ve miktarında da artış sağladığı bilinir.

Umarız bu yazımızda vinalac nedir ve nasıl kullanılır gibi sorularınızın cevabını bulmuş olursunuz.

vinalac immunitum

Probiyotik Nedir? Probiyotik Ne İşe Yarar?

Son zamanlarda çok popüler olan probiyotikler özellikle sağlığını düşünen ve dikkat eden kişiler tarafından ilgi gören gıdalar arasında hızla yükselmektedir. Peki nedir bu probiyotikler, hadi öğrenelim. Probiyotikler ne işe yarar, probiyotikler nerede kullanılır bu gibi sorulara yanıt arayalım.

Probiyotikler yaşayan mikro organizmalardır. Zararlı mikro organizmaların tam tersine vücuda faydalı olurlar. Sindirim sistemini ve boşaltım sistemini düzenlerler.  Daha iyi çalışmasını sağlarlar. K vitamini gibi önemli vitamin ve minerallerin üretimini teminini sağlarlar.  Bağırsaktaki yararlı bakterilerin sayısını çoğaltıp zararlı olanlarında azalmasını sağlarlar. İyi bakterilerin yenilenmesinde ve doğal olarak dengesinin sağlanması ve korunmasında etkilidirler.  Çoğu probiyotikler normal bağırsak bakterilerine benzerler. Antimikrobiyal bileşikler üretilmesini ve devamında bağışıklık sisteminin direnç göstermesini sağlarlar. Bakteriler zararlı mikroplar olarak düşünülebilir fakat vücudumuzda çoğu olayların, özellikle de bağırsaktaki işlevlerin düzenlenmesinde etkilidirler. Çok enteresan bir bilgidir fakat sağlıklı bir kişinin bağırsağında bulunan bakteri adeti insan vücudundaki hücrelerin toplam sayısından fazla olduğu tahmin edilmektedir.

Comments

  1. Ben 19 yaşindayım doktor tavsiyesi ile bu ilacı aldım acaba bana zararlı mı??

  2. Doktor tavsiyesi ile aldığınızı yazmışsınız. Bu ürünler gıda takviyesi olduğu için normal kullanımda zarar verecek bir durum olmaz diye düşünüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.