umkaimun-nedir

Umkaimun bağışıklık sistemi takviye ürünü gibi ürünler ne zaman kullanılmalıdır? Hayat koşturmacası içinde gerek yeterli beslenememe gerekse stres ve diğer faktörlerden ötürü bağışıklık sistemimiz düşebilmektedir. Bunun sonucunda da hastalıklar ve istenmeyen sonuçlarla karşılaşabiliriz. Tedbiri elden bırakma sloganı ile tv reklamlarında bu ara sıkça karşımıza çıkan ürün Abdi İbrahim firması tarafından piyasaya sunulmuştur.  Reklamlardan sonra araştırmaların arttığı ve Google da aramalarda yerini alan bu ürün hakkında sizlere bilgi veremeye çalışayım. Umkaimun fiyatı ve nedir nasıl kullanılır gibi sorulara bu yazımızda yer vermeye çalışacağız.

Umkaimun Nedir ?

Umkaimun nedir sorusuna cevap arıyorsanız, bağışıklık destekleyici ürünler arasında kısa zamanda yerini alan ve arkasında umca ürünü ile öne çıkan Abdi İbrahim firması olan bir üründür. Yani bağışıklık sisteminin normal düzenine yardımcı olmaya çalışan bir gıda takviyesidir. İçeriğinde bulunan afrika sardunyası yani pelorgonium sidoides kökü ektresi yanı sıra  kara mürver yani sambucus nigra,ekinezya, selenyum, çinko ve diğer vitamin ve mineralleri de içermektedir. Bunlardan bazıları vitamin A, vitamin B2, vitamin B3, vitamin C, vitamin D3, vitamin E dir. Bu kadar farklı içeriği bulunduran ürünün iki farklı formu bulunmaktadır. Dileyenler için sıcak içim, isteyenler için soğuk içim çeşidi bulunmaktadır. Ben şahsen sıcak içimi tercih ediyorum fakat tabi ki bu tamamen tercih meselesi.

Pandemi döneminde öne çıkan hem karamürver hem de afrika sardunyasını içermesi ürünü dahada cazip kılmakta ve ürün şimdiden rağbet görmekte.

Doktorların genelde soğuk algınlığı, öksürük ve grip gibi durumlarda takviye olarak önerdiği ürün kesinlikle ilaç değildir bunu unutmamak gerek.  
Saşe formunda 15 saşe bulunur. Bilenler bilir umca isimli bir efsane ürün var yine Abdi İbrahim firması tarafından üretilmiştir. Aynı firmanın ekstra vitamin ve minerallerle zenginleştirdiği ve şahsen ileride ismini çokça duyacağımız bir ürün olduğunu düşünüyorum.

umkaimun-fiyati

 Umkaimun İçeriği Nedir ? 

 • Pelorgonium sidoides – Afrika sardunyası
 • Sambucus Nigra – Karamürver
 • Ekinezya
 • A, B, C (askorbik asit) vitamini
 • D3, E
 • Selenyum
 • Çinko
 • Ayrıca mandarin aroması ile tatlandırılmıştır.

Umkaimun Ne işe yarar ?

Yukarıda bahsi geçen vitamin ve mineraller desteği ile virüs yani vira ve bakteriyel kökenli rahatsızlıklarda destekleyici rol oynayarak direncinizin artmasını sağlar.

 1. Bağışıklık sisteminizin desteklenmesi
 2. Vitamin ve mineral desteği ile direncinizi arttırır.
 3. Soğuk algınlığı, öksürük ve grip gibi durumlarda sıklıkla kullanılır.

Umkaimun Nasıl Kullanılır ?

 • Öncelikle bu ürün 11 yaş ve altı çocuklarda kullanıma sunulmamıştır ve tavsiye olunmaz.
 • Hali ile 11 yaş üzer, kişilerin kullanımına uygundur.
 • Gün içinde iki ya da 3 defa kullanabilirsiniz.
 • Ürün tok karnına tüketilirse daha uygundur. Ama aç karnına alınmasında da bir sakıncası yoktur.

 

Uyarı ve Önlemler

Takviye edici tüm gıdalar normal beslenmenin yerine geçemez. Tavsiye edilen günlük toz şaşe porsiyonu aşmayın. Hastalıkların önlemesi veya tedavi edilmesi amacı ile kullanılmaz. Hamilelik yada emzirme dönemi gibi durumlarda kullanmak isterseniz doktorunuza danışıp öyle kullanın.

umkaimun-abdi-ibrahim-fiyati

 

Umkaimun Vitamin Fiyatı Ne Kadar?

Umkaimun 15 saşe formu 89.50 TL
Umkaimun 15 efervesan tablet  formu 89.50 TL dir.

Umkaimun Yanetkisi Var mıdır?

Ürün tarım bakanlığı onaylıdır ve hali ile bu ürünlerde yan etki belirtilmez. Abdi İbrahim firması tarafından herhangi bir yan etki belirtilmemiştir.


Umkaimun Tadı Güzel mi?

Mandarin yani bizim bildiğimiz şekliyle mandalina aroması ile ürün gayet içilebilir kıvamdadır. Özellikle çocuklar için içim konusunda bir problem olacağını düşünmüyorum. Bu haliyle yeterlidir ve ekstra olarak tatlandırıcı gerektirmemektedir.

Umkaimun Kullananlar Ve Yorumları

Yorumlar arasından seçtiğimiz yorumlara göz atabilirsiniz. Sizde değerli yorumlarınızı yazarak bundan sonra ürünü kullanacak olan kişilere fikir vermiş olabilirsiniz.

Abdi İbrahim firmasına güveniyorum ve efervesan formunu aldım. Çocuğum suda erimesini de tadını da gayet beğendi. 

Tv reklamlarında ikide bir karşılaştığım ürün meğer ki umca gibi aynı firma tarafından sunulmuş. Soğuk havalarda önlem amacıyla takviye gıda arayışı içindeydim. Deneyip göreceğiz. 

Çocuklar saşe formuna ve tadına bayıldılar. Toplu ortamlardan ne kadar uzak kalmaya çalışsak da okul market vs yerlerde bulunmak zorunda kalabiliyoruz. Kendimde kullanmaktayım ve şimdilik bir şikayetim olmadı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.