umca şurup

Umca Şurup Nedir ?

Umca şurup vatanı güney afrika olan bir bitki olan sardunya köklerinden elde edilen bir öz içerir. Güney Afrika’da uzun süre geleneksel olarak tıp uygulamalarında kullanılmıştır. Bağışıklık sistemini güçlendirdiği şeklinde gözlemler elde edilmiştir. Bebeklerde 1 yaşından sonra kullanılması tavsiye olunur.

Umca Kullanım Şekli

Umca şurubu yetişkinler ve 12 yaş üzeri çocuklar günde 3 defa alabilirler. 7,5 ml
6-12 arası çocuklarda günde 3 kez 5 ml
1-5 arası çocuklarda günde 3 kez 2.5 ml olarak kullanılabilir.

Ürünü sevdiğiniz bir miktar sıvı ile yemekten yarım saat kadar önce alabilirisiniz.

umca şurup

Umca Şurup Uyarı

Kumarin türevleri ile birlikte kullanıldığı takdirde, kanın pıhtılaşmasını engellediği yönünde artış gözlemlenmiştir. Bu sebeple koalügasyonu inhibe eden ilaçlar ile birlikte kullanılmamalıdır. Kanama eğiliminde olanlarda bu ilaçı kullanmamalılar. İçerisindeki maddelerden herhangi birine karşı hassasiyet ve alerjik durumu olanlar kullanmamalıdırlar.  Yeterli deney ve gözlem olmadığından ötürü ağır karaciğer ve böbrek rahatsızlıkları olanlarda uzak durmalıdırlar.

Akut ve kronik enfeksiyonlarında, soğuk algınlığı ya da bronşit gibi solunum yolları enfeksiyonlarında, sinüzit gibi kulak burun boğaz enfeksiyonlarında tedaviye yardımcı bir takviye üründür. Ayrıca boğaz ağrısı, ateş ve öksürük şikayetlerinde destekleyici bir üründür.

Umca şurup ürünü kullanmadan önce kullanma talimatını okuyunuz. Çocukların erişemeyeceği yerde muhafaza ediniz. 25 derecenin altında saklayınız.