tritone krem nedir

Tritone Krem | Tritone Forte Krem

Bu yazımızda son zamanlarda leke kremleri arasında en çok tercih edilenlerden biri olan tritone kremi tanıtmaya çalışacağız. Aynı ürünün birde tritone forte kremi bulunmaktadır.  Ciltte oluşan  lekelerin  tedavisinde tercih edilen ve çok satan bir üründür. Ciltteki renk farklılıklarında da kullanılmaktadır. Bu yazımızda derlediğimiz bilgileri sizelere sunmaya çalışacağız. Bir çoğunuz tritone krem nedir , tritone krem nasıl kullanılır diye merak ediyorsunuzdur. Bu yazımız sorulara umarım cevap olur. Bu kremin şöyle bir de özelliği var ki düzenli kullanım sonucu ciltte pürüzsüzlük sağlayıp parlaklık sağlar.

Tritone Krem Nedir? Tritone Forte Krem Neye Yarar?

Bu krem harici olarak kullanılan ve derinin üst bölümüne, yüzeyine sürülen bir krem çeşididir.

Tritone SPF 50+ Güneş Koruyucu Losyon 150 ml
Tritone Krem 30 gr
Tritone Forte Krem 30 gr  ve diğer çeşitleri bulunmaktadır.

Bu kremin güneş koruyucu etkisi de olduğu için  güneşin zararlarından korunmak isteyenlerde bu kremi kullanabilirler. Cilt lekeleri değişik dış etkenlere bağlı olarak  meydana gelebilirler. Sadece güneş değil, hamilelik,yaşlılık gibi etkenler de cilt lekelerin oluşması ya da artmasına neden olabilir. Öncelikle cildin güneşten korunması gerekir. İşte burada cild kremimiz imdada yetişmekte. Ciltteki lekelerin düzenlenmesinde ve cildin renginin daha homojen görünmesinde etkisi olur. Ayrıca;

Cilt rengini düzenler.
Hamilelik lekelerinin giderilmesinde yardımcı olur.
Hormonal dengesizlikten sebep oluşan lekelerin giderilmesinde rol oynar.
Kahverengi lekelerin daha açık görünmesini sağlar.
Yaşlılığa başlı oluşan lekelerin giderilmesinde yardımcıdır.
Yine sivilce lekelerinde, doğum sonrası çatlaklarda, selülit oluşumunu önlemede, ilaca bağlı olarak çıkan lekelerde  vesaire kullanılmaktadır.
Kısaca ciltte oluşan leke akla gelince bu cilt kremi akla gelmektedir. Doktorunuza bu kremi kullanmak istediğinizi beyan ettiğinizde kendisi zaten bu kremi size tavsiye edecektir.

Ayrıca cildinizi nemli tutarak cilt bakımı da sağlayacaktır.  Özellikle düzenli kullanıldığında, pürüzsüz ve daha güzel bir görünüm sağlar.

tritone krem

Tritone Krem Etken Maddesi

Bu cilt kremi cilt lekelerini yok etmekte yardımcı olup cilt rengini eşitler

Glikolik asid ( yüzde 6 )
Askorbik asid ( yüzde 2 )
Kojik asid ( yüzde 2 )
Arbutin ( yüzde 2 )

Tritone Krem Kullanım Şekli

Harici kullanımlar için uygun bir üründür. Ciltte leke olan bölüme uygulanır ve vücudun her bölgesinde kullanıma uygundur.  Sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez kullanılabilir.

Lekeli bölüme kremi nohut büyüklüğü şeklinde sürünüz.
Ovalayarak kremi iyice emdiriniz.
Her gün sabah akşam 2 defa tekrarlayın.
Ürünü kullandığınız sürece 30 faktör güneş kremi kullanılması tavsiye edilmektedir.
Sadece lekelerin olduğu bölgeye sürülmesi uygundur. İçerisinde çok fazla etkili bileşenler olduğundan ötürü diğer bölgelere sürmemeye özen gösteriniz.  Eğer yaz boyunca kremi kullanacaksanız 30 faktör  ve üzeri güneş koruyucu kremi kullanmayı unutmayınız. Kışın sadece ürünü kullanmanızda bir problem yoktur.

Tritone Krem Yan Etkileri

Nadirende olsa yan etkileri görülebilmektedir. İlk defa kullanmaya başlayınca hafif bir şekilde yanma ya da batma hissi olabilir. Normal bir durumdur ve kullanıma devam edilebilir. Beklenmeyen bir etki ile karşılaşılırsa ürün kullanımı bırakılmalıdır. Ağız, dudak ya da göz ile temas etmemeye özen gösteriniz. Ayrıca bu krem 12 yaş altı için uygun değildir. Hassas cilt yapısında olanlarda da bazen tahriş yapabilmektedir.

Düzenli kullanıldığında etkisi gösteren bu krem  etkisini kullanmaya başladıktan ortalama 1 ay sonra göstermeye başlar. Fakat etkili ve de kalıcı sonuç için 4-6 ay kullanmak gereklidir.

Ürünü eczanelerde, kozmetik ürün satış yapan mağazalarda ya da e-ticaret sitelerinde bulabilirsiniz. Rekabet ortamından ötürü internet ortamında fiyatlar daha makul olacaktır. Burada da güvenli bir siteden alışveriş yapmak, müşteri yorumlarına dikkat etmek gibi faktörlere dikkat edilmelidir.

Tritone Krem Fiyatı

Tritone krem fiyatı tabiki farklılık göstermektedir. Ödemesi devlet tarafından yapılmadığı için ödemeyi kendiniz karşılamanız gerekmektedir. Kısa bir araştırma yaparak en uygun fiyatlı olan ürünü bulabilirsiniz.

Bu ürünü kullanan kişiler hemen alta yorumlarını yazarlar ise daha sonraki kullanıcılara karşı  faydalı olabilecek bir bilgi bırakmış olurlar.  Sağlıklı günler dileriz.