trio acde

Trio Acde veya Trio Acd Nedir?

trio-acdeTrio acde dışarıdan vitamin takviyesi almanızı sağlayan bir besin gıda takviyesidir. Bilindiği üzere bebekler  6. ayına kadar sadece anne sütü ile beslenirler. Elbette anne sütü bebekler için en faydalı besindir fakat bazen annenin beslenmesi ile ilgili olarak anne sütü bebek için gerekli tüm mineral ve vitaminleri ihtiva etmeyebilir. Bu durumlarda dışarıdan gıda takviyesi olarak Trio acde gibi ürünler önerilir.

Kullanım şekli olarak günde 1 ml uygun olan Trio acde ;

Kemik gelişimini destekler.
Bağışıklık sisteminin güçlenmesinde etkilidir.
Vitamin depoları oluşmasında yardımcıdır

Trio Acde Ürün İçeriği

    1 ml (30 Damla) çözeltide;

Vitamin A 1000 IU
Vitamin D3 400 IU
Vitamin C 35 mg
Vitamin E 6 IU

 

Ayrıca : İnvert şurup, Koruyucu (Postasyum sorbat), Aroma (Portakal aroması)

Tria acde ticari Şekli: 30 ml, damlalıklı cam şişe

trio-acde

1 ml 30 damlaya tekabül etmektedir. Günlük tüketim 1 ml olarak tavsiye edilir.

Trio acde uyarılar/önlemler: Herhangi bir D3 ürün kullanıyorsanız birlikte verilmemesi önemlidir.

Tria acde saklama Koşulları: Ürünün kapağı açıldıktan sonra buzdolabında muhafaza edilmelidir. Açıldıktan sonra dört hafta içinde tüketilmeli, tüketilmedi ise de kullanılmamalıdır. Çocukların ulaşamayacağı yerlerde muhafaza edilmelidir.

D Vitamini Eksiliği

Kışın dışarı fazla çıkamıyor ya da dışarıda uzun süre kalamıyoruz buda d vitamini eksikliğini beraberinde getirir. Bununla beraber süt ürünleri tüketmemek ve D vitamini eksikliğinde dışarıdan takviye almamak vitamin eksikliğini daha da artırır. . D vitamini eksikliğinde kas ağrıları, kemik erimesi gibi sonuçlar olabilir. D vitamini de diğer vitaminler kadar önemli ve alınması en elzem vitaminlerdir.

D vitamini ruh sağlığı açısından da önemli olan serotonini de artırır. Bağışıklığında güçlenmesinde etkilidir. Doğal olarak D vitamini almanın en basit yolu hafta da bir kaç defa herhangi bir koruyucu krem kullanmadan güneşte 10 ila 20 dk kalmaktır. Tabi ki bunu yaz aylarında ancak yapabiliyoruz. Kış aylarında ise dışarıdan d vitamini besin takviyesi alınabilir.Bu noktada trio acde gibi d vitamini takviyeleri kullanılıyor.

Dünya genelince 1 milyara yakın insan D vitamini eksikliği yaşamaktadırlar. Bir çok konuda sağlığına dikkat eden insanlar dahi tansiyon ve şeker hastalığı riskinizi artıracak olan bu d vitamini eksikliği konusunda ihmalkar davranabiliyorlar.  D vitamini eksikliği olan kişilerin ortak özelliği ise dışarıya çıkmamaları ve süt ürünlerinden uzak durmalarıdır. Günlük ihtiyaç duyulan d vitamini 600IU dur. Birkaç dakika güneş ışığında bulunmak bu konuda destek sağlar. Trio acde gibi vitamin takviyeleri ile d vitamini ve diğer vitamin takviyelerini dışarıdan destekleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.