Tonimer Flakon ve Tonimer Burun Aspiratörü

Tonimer flakon ve tonimer burun aspiratörü, genelde tüm bebekler problem olan burun tıkanıklığına çare olmak maksadı ile üretilmiş olan pratik ve dahi kullanışlı bir settir. İçerisinde 5 ml steril izotonik deniz suyu çözeltisi bulunmaktadır. Zaman zaman bebeklerimiz gerek hava şartları gerekse diğer faktörlerden ötürü burun tıkanıklığı yaşayabilirler.  Bu burun tıkanıklığı bebeği çok rahatsız ettiği ne nefes almasında zorluk yaşattığı gibi dolayısı ile bizleri de rahatsız etmektedir.  Bebeklerimiz ve dahi çocuklarımız özellikle mevsimsel geçişlerde solunum yolu enfeksiyonları ile beraber mukus artılı ve beraberinde burun tıkanıklığı yaşayabilirler.  Sadece burun tıkanıklığı deyip de geçmemek gerek beraberinde başka problemlere de yol açabilmektedir.  Bebeğin ve bizim rahatımızı etkilediği gibi sinüzit ya da orta kulak iltihabı gibi rahatsızlıklara da yelken açabilir.  Bebekler 6 aylık olan dek ağızdan nefes alma ve burun kanallarını sümkürme hareketiyle temizleyebilme yeteneğine sahip değillerdir. Bunda ötürü burun kanallarının temiz tutulması büyük önem arz eder. İşte bu noktada tonimer ürünleri özel tasarımı sayesinde bu sorunu gidermede destek sağlamaktadır.

Tonimer Burun Aspiratörü

Burun tıkanıklığına sebep olan salgıların temizlenmesinde etkili bir cihazdır. Aspirasyon yöntemi ile temizlemeyi gerçekleştirir.  Ürün, ağızlık, silikon bir tüp, sert bir gövde ve bebeğin burun deliğine uygun sünger filtreli uçtan meydana gelir.

Tonimer Baby Sprey 100 ml Aspiratör

tonimer-baby-sprey-100-mlBu üründe 100 ml lik sprey  artı aspiratör şeklinde olup 3 adet yedek ucu da bulunmaktadır.

Tonimer Burun Aspiratörü Nası Kullanılır?

Bebeğinizin burnu temizlendikten sonra tek kullanımlık ucu atın ve tekrar kullanmayınız. İşlemi her tekrarladığınızda ucu değiştirin. Ucu değiştirmekteki maksat, enfeksiyon riski olan ucu tekrar kullanmayarak bulaşma riskini ortadan kaldırmaktır. Aspiratör ile burnu iyice temizleyin. Aspiratörün üstüne yumuşak uçlu olan ağızlığı takınız ve bebeğin burnuna yerleştirin. Burnu temizleyerek her iki burun kanalına da uygulayın.

tonimer-burun-aspirator

Tonimer Flakon Uyarılar

Kullanılan bir ilaç var ise hekiminize iletiniz.
Uygulama yaptıktan 10 dk kadar sonra sümkürme yapmayınız.
Göz damlası olarak kullanılacak ise göz kapakları ya da göz ise temas ettirmeyiniz.
Sterilliğini kaybedeceğinden ötürü açılan ürünü tekrar kullanmayınız.
Gün ışığından  korunacak yerde ve 40 derece altında muhafaza ediniz.

Kullanım sonrası yedek ucu değiştirin. Tek kullanımlık ucu atıp yenisi ile değiştirin. Bebeğiniz artık rahat nefes alacak ve sizde bebeğinizde daha mutlu olacaksınız.

tonimer burun aspiratörü fiyat olarak makul bir ürün olup internet üzerinde ufak bir araştırma yaptığınızda uygun fiyatla bu ürünü satın alabilirsiniz.

Tonimer flakon özele; soğuk algınlığına yakalanmış olan bebeklerde genize biriken mukusun giderilmesinde ve göz salgılarını gidermede yardımcı bir izotonik deniz suyu çözeltisidir. Bu flakonlar tek dozluk olup mukozanın ph dengesini bozmadan ve değiştirmeden mukusu akışkanlaştırır ve giderir.  Ayrıca güneş, polen,toz,rüzgar, sigara dumanı gibi çevresel nedenlerden ötürü gözde kızarıklık ya da ağrı durumu var ise bu sıkıntının giderilmesinde göz damlası olarak ya da aerosol olarak kullanılabilir.