thealoz-duo-damla-pharmakoz

Thealoz Nedir?

Thealoz duo kuru göz hastalarının tercihi bir ürün olup Thea Pharma tarafından sağlanmaktadır. İçeriğinde herhangi bir koruyucu madde içermemekle beraber  Hyaluronik Asit ve de Trehaloz ihtiva etmektedir.  Ayrıca bu kuru göz damlası lens ile beraber de kullanılabildiği için büyük kolaylık ve rahatlık sağlar. 

Ürünün en göze çarpan özelliği kuru göz hastalığında Hyaluronik Asit ve de Trehaloz u birleştirerek sunan ilk üründür. Uluslararası camiada ve dahi ülkemizdeki bir çok hekim bunu büyük bir başarı olarak kabul etmektedir.

Thealoz duo nasıl çalışır ?

Göz yüzeyinin kaygan ve nemli kalması için  suyun tutulmasını sağlar. Nemli tutulan göz böylece kuru kalmaz. Bunu sağlayan Hyaluronik Asit olup, göz direncini arttırma gibi görevleri de trehaloz üstlenir. Yapılan klinik çalışmalarda sadece 1 damla thealoz duo gözyaşı filminde minimum 4 saat kalınlık artışı sağlamaktadır. Belli bir kullanım sıklığı yoktur. Gün ,çerisinde gerektiği kadar kullanılabilmektedir. Kontakt lensler ile de kullanılabildiği için  lens kullananlar çoğunluk tercih etmektedirler. Ayrıntlı bilgiyi firmasından  öğrenebilirsiniz. Thepharma
Ayrıca thealoz duo gel isminde farklı bir ürünü daha bulunmaktadır. 

thealoz-duo-pharmakoz

Kuru Göz Hastalığı

Gözyaşı dökmenin bile ne kadar güzel bir duygu olduğunu, sanırım kuru göz rahatsızlığı olanlar çok daha fazla anlayacaklardır. Bizler bazen sevinçten bazende üzüntüden gözyaşı dökeriz. Gayet basit gelen bu durum arkasında aslında bir çok komplike olay gerçekleşmekte.  Herhangi bir aksaklıkta göz yaşı dökemediğimiz zaman vücut tarafından salgılanamaz ve batma, yabancı cisim ya da yanma gibi şikayetlerle karşı karşıya kalırız. Tedavi edilmez ise ileride görme ile ilgili büyük problemlere hatta görme kaybına yol açabilmektedir. 
Göz kapağı  mesela dakikada ortalama 20 defa açılıp kapanırken gözyaşı homojen şekilde dağılarak kapak ile göz yuvası arasında oluşabilecek sürtünmeleri engeller. Thealoz duo bu gözyaşı filmi denilen tabakanın oluşmasına destek olur. 
aslında toplumda ortalama iki kişiden birinde bu rahatsızlık görülmekte fakat kişiler bunu fark etmeyebiliyor, Herkeste bulgu vermeyebiliyor. Alerjik ve bakteriyel enfeksiyonlar da bu duruma yol açabileceği gibi mukozalarda salgıları kontrol eden hormonlarda problem olunca da görülebilmekte. Bu daha sık adet dönemlerinde kadınlarda rastlanılan bir durumdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.