splenda 500

Splenda Nedir?

Suni tatlandırıcılar arasında yerini alan splenda 1999 dan bu yana sunulan ambalajı cıvıl cıvıl sarı renkte ve 100-300-500 lük çeşitleri olan bir üründür. ABD de en çok kullanılan tatlandırıcıdır.  Aspartam ya da sakarin asla içermez. Piyasada toz ya da tablet formunda bulunur.

Splenda tatlandırıcı şeker kullanımına alternatif olarak kullanıldığı gibi diğer tatlandırıcı gereken diğer durumlarda da kullanılabilir. Şekere göre çok daha fazla tatlı olduğu için çok daha az miktarda kullanarak

splenda 500

Splenda Çeşitleri

Splenda granül ısıya daha fazla dayanıklı olup daha çok pişirme durumlarında kullanılabilen bir formdur.Şekere göre daha hafif ve aynı zamanda çok daha fazla talıdır. Oranlamak gerekirse neredeyse 10 kat fark edecektir yani 100 gr şeker kullanmanız gereken durumlarda sadece 10 gr granül aynı işi görecektir. Kalori olarak da çok azdır örneğin 0.5gr ı sadece 2 kaloridir. Granül formunda olan ürünü kek kurabiye ya da hamur ürünlerinde şeker niyetine tercih edebilirsiniz.

splenda toz granül

Splenda tablet sıcak ya da soğuk içeceklerde kullanmak için gayet uygundur. Her tablet de bir çay kaşığı şekere denk tat vermektedir. Tabletin adeti sadece 0.2 kaloridir. Bu kaloride çok ama çok miktarda laktozdan kaynaklıdır. 100-300-500 lük poşetlerde bulunmaktadır.

Splenda Poşet, granül olarak ve tek kullanımlıktır. İçeceklerinizi tatlandırmak için de kullanabilirsiniz. Taze meyvelerin üzerine serperek de deneyebilirsiniz. Her poşet bir çay kaşığına denktir. 2 kaloriye denk gelir.

Splenda 500 en çok tercih edilen türüdür. Sizde tatlandırıcılardan herhangi birini kullandı iseniz daha sonraki kullanıcılara bilgi olması açısından aşağıya yorumlarınızı bırakabilirsiniz. Böylece kullanıcılar bu ürünü kullanmaya ya da kullanmamaya karar verebilirler.

Ürün kesinlikle ilaç değildir ve tedavi edici özelliği yoktur. Sadece tatlandırıcı olarak destek vermektedir. Açık ya da son kullanma tarihleri bitmiş ürünleri satın almayınız. Splenda fiyat olarak makul seviyelerdedir. Zaten 10 kat daha az kullanıldığı için kendini tolere etmektedir.

Daha değişik marka ürünlerde bulunmaktadır. Bunlardan biri stevia ki asıl ana maddesi stevia olan stevia bitkisinden elde edilen bu ürün de çok sık kullanılan tatlandırıcılar arasındadır. Aynı şekilde değişik ölçülerde çeşitleri bulunmaktadır. Sarı renk aksine yeşil renklerde piyasada bulunmaktadır. Bazıları şeker otu da diyebilmektedir. Bu tatlandırıcı ürün  ya da stevia ya da alternatif başka ürün  hangisini kullanıyor iseniz fazla doz kullanmamaya dikkat ediniz. Her şeyin fazlası zarardır esasınca bu üründe de fazla kullanım zarar verebilir.
Sağlıklı günler dileriz.