sidefer damla

SideFER nedir?

Bebek ve çocuklarda demir eksikliği toplumda sık görülen bir durumdur. Sidefer bu soruna çözüm olmak maksadıyla üretilmiş bir gıda takviyesi ürünüdür. Demir minerali kan yapımında etkin rol oynadığı için bebek ve çocukların demir mineralini eksiksiz almaları önem taşımaktadır. Anne sütü yeteri kadar demir içermediğinde kansızlık görülebilir.  Bundan ötürü yeni doğan bebeklerin çok büyük bir kısmına neredeyse tamamına yakınına dışarıdan demir minerali takviyesi yapılır.

Bebek ve çocukların 1 günlük demir minerali ihtiyacı 7 gr dır. Damla formunda olan 1 ml damla sidefer 7 mg ihtiva eder.

SideFER 30 kapsül

Bebekler için demir ilaçlarının önemi ?

Demir minerali kan yapımı için en önemli minerallerdendir. Anne sütü alan bebekler özellikle ilk 6 ay yeterli miktarda demir minerali alamadıklarından ötürü demir eksikliği ile beraber kansızlık yaşarlar. Devamında bağışıklık sistemleri ile ilgili problemlerde meydana gelebilir. Ayrıca C vitamini de alması gereken anne, böylece demirin vücutta emilimini kolaylaştırır. Demir eksikliğinden dolayı oluşan kansızlık riskini azaltır.

Demir eksikliği bebek ve çocuklarda sık hastalanma, solgun bir cilt, huysuzluk ve huzursuzluk, saç dökülmesi gibi belirtilerle kendini gösterebilir. Eksikliğinde problem olduğu gibi demir fazlalığında da kilo kaybı, iştahsızlık, kusma gibi belirtilere rastlanmaktadır.

Piyasada sidefer 30 Kapsül,  sidefer 20 toz paket, sidefer damla 30 ml olarak 3 ayrı formda bulunmaktadır.  Hangi form sizin için uygunsa onu kullanmaya devam edebilirsiniz. Demir eksikliği günümüzde her geçen gün artmaktadır. Bebeklikten başlayan demir ihtiyacı dışarıdan takviye edilmezse başta kansızlık problemleri ortaya çıkabilmektedir.

Ürünün kullananlar aşağıya yorumlarını bırakırlar ise daha sonraki kullanıcılar için faydalı bilgi bırakmış olacaklardır.

Sidefer toz paket

Çocukların erişemeyeceği yerde muhafaza ediniz.