seboderm sampuan

Seboderm Şampuan Nedir?

Seboderm şampuan seboreik dermatit diğer adı ile yağlı egzama adı verilen rahatsızlığın tedavisinde, veya bu hastalığın tekrar oluşmaması için tercih edilen bir üründür. Seboderm içinde ihtiva ettiği saç besleyiciler ve  cilt kalitesini artırıcı etken maddeler ile  diğer seboreik dermatit şampuanlardan bir tık öne geçmektedir. Bu rahatsızlığınız var ise normal şampuanlar ile bir yere varamazsınız. seboderm şampuan gibi ürünleri düzenli ve uzun süreli kullanmalısınız.

Seboreik Dermatit Nedir?

Seboreik dermatit ve kepek problemleri hastayı fazlası ile rahatsız edici ve günlük yaşamını da olumsuz etkileyen bir durumdur. Tedavi edildikten sonra düzelmekle birlikte genelde yeniden tekrar eder. Bu yenileme durumunu en aza indirme için de kullanılan şampuanın bu yönde olması büyük önem taşır. Seboderm de son zamanlarda seboreik dermatit şampuanlar arasında bu yönde adından söz ettiren şampuanlar arasına girmiştir.

seboderm fiyat

Seboderm Şampuanın Farkı

Genelde seboreik dermatitin ya da kepeklenmeyi engelleyen şampuanlar sanki bir yan etki gibi saçları kurutup sönük görünmelerine yol aşıyordu. Saçın parlaklığı tamamen yok oluyordu. Bu da hastalar için çok rahatsız edici bir durumdu. Seboderm egzama şampuan bu konuda da kendini geliştirerek çözüm yaklaşımları aramış ve bulmuştur.  İfadeye dökmek gerekirse normal şampuanlarda bulunan anti mantar gibi aktif maddelerin yanında saç ve cilt besleyici, saçın kalitesini ve parlaklığını da artırıcı etken maddeler de ihtiva etmektedir. Bu da sebodermi diğer şampuanlarda ayrı kılan en önemli özelliklerinden birisidir.

Seboderm Ne İçin Kullanılır?

Saçınızın altında bulunan derinin yağlanması, kepeklenme, kızarıklık ve kaşıntı gibi durumlarda karşılaştığımız ve bazen de egzama ismi ile bilinen  rahatsızlıklarda çözüm üreterek tedaviyi destekleyici bir egzama şampuanıdır.  Saç egzaması için en çok tercih edilenler arasındadır. Yağlı egzama yani seboreik dermatit ya da dandruff  yani aşırı kepeklenmelerde kullanılan şampuanı günlük şampuan yerine kullanmak yeterlidir.  Saç egzaması için şampuan arayışı içinde iseniz egzama şampuanı olarak en çok tercih edilenler arasında olan ve dahi climbazol şampuan olan serbodermi tercih edebilirsiniz. Climbazol içeren şampuanlar arasında ekstra etken maddeleri ile diğerlerinden farkını ortaya koymaktadır. Kepek problemi düzeldikten sonra kullanım miktarını düşürüp yine normal diğer günlük şampuanınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. Ya da tamamen seboderm ile de devam edebilirsiniz. Herhangi bir problem yoktur.

Seboderm Şampuan Kullanımı

Önce saçınızı ıslatarak daha sonra ıslak saçınıza masaj yapar gibi uygulayınız. 3 dakika kadar beklettikten sonra bol su ile durulayınız. Dilerseniz bir iki defa tekrarlayabilirsiniz.

Seboderm şampuan fiyatı diğer bu tür ürünlere göre ve kalitesi de baz alındığında gayet makul bir üründür.

Seboderm şampuan kesinlikle bir ilaç değildir ve haricen kullanılır. Beklenmeyen bir etki görüldüğünde doktorunuza danışınız. Hamileler ürünü lütfen kullanmasınlar. Çocukların erişemeyeceği yerlerde muhafaza ediniz.  15-25 derece altında  ağzı kapalı olacak şekilde ve ışık olmayan ortamda saklanabilir.