samigra-pharmakoz

Samigra Nedir ?

Samigra bağışıklık sistemini güçlendirmede destekleyici rol alan ve içeriğinde kara mürver ekstratı, vitamin c ve çinko bulunduran bir gıda takviyesi ürünüdür.  Bağışıklık sisteminin desteklenmesi her geçen gün daha da fazla önem arz etmektedir. Günümüz şartlarında yetersiz ve dengesiz beslenme ya da diğer dış etkenlerden ötürü bağışıklık sistemimiz azalabilmekte. Özellikle kış aylarında sağlam bir bağışıklık virüs ve bakterilere karşı daha dik durmamızı ve direnç göstermemizi sağlar. Mevsi geçişlerinde daha da önemi artan immun sistemin güçlü olması için dışarıdan takviye gıdalar almamız gerekebilir ve samigra da bu destekleyici gıdalardan biridir. Şeker ilavesiz formu ve diğer vitamin ve mineralleri olan C ve Çinko ile diğer ürünlerden bir tık öne çıkmaktadır.
Hot Saşe , kids ve plus olarak üç çeşidi bulunmaktadır.  

Samigra İçindekiler

11 yaş üzeri için uygundur.

samigra-hot-sase

Kara mürver : Cilt bakımından kozmetiğe ve gıda takviyesinden tonike kadar bir çok alanda kullanılan kara mürver adeta mucize bitkilerden biri. Aslında bir çok yerde kendiliğinden yetişen bir bitkidir. Bir çoğumuz yok kenarlarından muhtemelen görmüşüzdür. Dere kenarları, yol kenarları, kendi haline bırakılmış bahçe ya da tarlalarda bolca görülen kara mürver Avrupada yıllardır göz bebeğidir. Ülkemizde de son yıllarda önem kazanmaya başlamıştır. İlk baharda çiçeği ki çiçeği ilaç ve kozmetikte sıkça kullanılır; son baharda da meyveleri toplanır. Çayı, kremi, şerbeti vs bulunmaktadır. Samigra hot da saşe formunda size kara mürveri sunmaktadır. Özellikle soğuk aylarda grip gibi nezle gibi rahatsızlıkları olanlar sıkça tercih etmektedirler. İçeriğindeki A B ve C bağışıklık sistemini güçlendirmede destekleyici rol oynar. 

Çinko : Özellikle bağışıklıkta rol oynayan çinko insan vücudunda düzenli şekilde depolanamadığından ötürü dışarıdan takviye edilmesi gerekir. Çinko eksikliği olanlarda daha duyarlı olmakta ve örneğin tat alamama testislerin yada yumurtaların düzensiz çalışması gibi nedenlere yol açabilmektedir. Bayanlar 8, erkekler 11 mili gr dan fazla çinko almamalıdır.
Hamilelik ya da emzirme dönemlerinde bayanların çinko ihtiyacı olduğu gibi çocuklarında özellikle boy kısalığı gibi problemlerin olmaması için yeterli düzeyde çinko alması önem taşımaktadır. 

Saşe Kullanımı

samigra-pharmakoz

Günde toplam iki defa alınabilir. Sabah ve akşam 1 er adet tüketilebilir. Her saşenin sıcak su ile karıştırılarak tüketilmesi tavsiye olunur.

Ürün için ayrıntılı bilgiyi firmanın sitesinden  alabilirsiniz.