prospan şurup

Prospan Şurup Nedir?

Prospan bitkisel bir öksürük şurubu olup ayrıca bronşit tedavisinde alerjik sorunların tedavisinde, burun kaşıntısında da kullanılmaktadır.

Öksürüklerden kurtulmada destekleyici bir ürün olan prospan kendi kategorisinde yani bitkisel öksürük şurupları arasında en çok tercih edilen üründür. Soğuk algınlığında veya bronşitten doğan öksürüklerde doğal olarak takviye bir üründür. Göğüs tıkanıklığında da etkili olan ürün şu durumlarda da kullanılabilmektedir.

Solunum yollarını temizlemeye yardımcı olup göğüsteki mukusun parçalanması ve inceltilmesine destek olduğundan balgam sökücü olarak da görevi bulunmaktadır.
Bronşları genişleterek hava akışını rahatlatır.

Prospanı 2 yaş üzeri çocuklar rahatlıkla kullanabilirler. Yetişkinler için ise iki farklı tadı bulunmaktadır.
Doğal vişne lezzeti ile tadı da gayet hoş olan bu ürün şeker, alkol ya da renklendirici bulundurmaz.

Prospan içerisinde bir sarmaşık yaprağı özütü olan EA575 Hedera heliks folium bulunmaktadır. Duvar sarmaşığı yaprağı özütü içeren prospanın herhangi bir ilaçla etkileşimi yoktur. Tadı hoştur. Dünyanın dört bir yanına gönderilen harika bir bitkisel öksürük şurubudur. Bazı hallerde aşağıdaki yan etkiler gözlemlenebilmektedir. Bu yan etkiler bazılarında olmaz iken bazısında hafif bazısında ise şiddetli olabilir. Şiddetli derecede yan etki ile karşılaşır iseniz hemen doktorunuza başvurunuz.

prospan şurup fayda

Prospan Uyarılar

Prospan içerisindeki etken maddelerden herhangi birine karşı duyarlılığınız var ise ürünü kullanmayınız.
Öksürük kesici özelliği ile bitkisel bir şuruptur ve kronik bronşit gibi solunum yolu rahatsızlıklarında destekleyicidir.
1 yaş altı çocuklarda uzman doktorunuza danışarak kullanınız. Bu yaş grubundaki çocuklarda prospan şurubu gözetim altında verilmelidir. Sebebi ise 1 yaş üzeri çocuklara göre 1 yaş altı olan çocuklarda ishal ve kusma gibi durumlara özellikle dikkat edilmesi gereklidir.
Tedavinin süresi belirtilerin şiddetine ve durumuna bağlı olarak farklılık gösterebilir.  Tedavinin başarılı olabilmesi adına belirtiler sona erdikten sonra dahi bir kaç gün süre daha devam edilmesi olumlu yönde etki verecektir.

  • 2-6 yaş arası çocuklarda yemeklerden 30 dakika kadar sonra günde 2 kez ve yarım ölçek
  • 6-12 yaş arası çocuklarda yemeklerden 30 dakika kadar sonra günde 2 kez ve bir ölçek
  • 12 yaş üzerinde ise günde  3 kez yemeklerden 30 dakika kadar sonra bir ölçek verilerek kullanılabilir.
    Çocukların erişemeyeceği yerlerde muhafaza ediniz.

 

Diğer Yazılar: