probiomax

Probiomax Saşe Nedir?

Probiomax probiyotik saşe bir gıda takviyesidir ve içerisinde canlı mikroorganizmalar bulundurur. Her bir probiomax saşe kutuda 14 adet saşe bulunmaktadır. Her ambalaj 14 adet saşe içermektedir. Ürün ithal bir ürün olup Sırbistandan getirilmektedir.

Probiomax fiyatı olarak en uygun fiyatı ufak bir nette gezinme yaparak bulabilirsiniz. Probiomax satın alırken sadece fiyat değil satın aldığınız firmanın daha önceki yorumlarına aynı gün kargolama vesaire durumlarına da göz atmanızda fayda var.

Probiomax İçeriği

Probiomax saşe içerisinde Saccharomyces Boulardii ve Lactobacillus Acidophilus bulunmaktadır.

Kesinlikle içerisinde domuz katkısı yoktur.
Tadı, kokusu ve rengi yoktur.
Probiomax her saşe içinde yukarıda yazılı olan yararlı bakteriler içermektedir.

Probiomax Kullanımı :

Süt , yoğurt su ya da meyve suyu ile beraber tüketebilirsiniz. Probiomax kullananlar yoğurt ile beraber tüketirlerse daha iyi olacaktır. Kahve ile beraber tüketmemeye özen gösteriniz ve mümkünse öncesinde ve sonrasında 1 saat kadar kahve içmeyiniz. Günde 1 adet sabah veya aksam probiomaxı tok karnına alabilirsiniz. Bu tür ürünler asla ilaç değildir ve herhangi bir hastalığın teşhisi ya da tedavisi amacı ile kullanılamazlar. Hamile olan ya da emziren anneler doktorlarına danışarak kullanabilirler. Probiyotik grubunda diğer bir çok ürünlerin incelemesine sitemizden ulaşabilrisiniz Enterogermina, probien, nt biotic, symbiosys, vinalac nbl gibi bir çok probiyotik ürün vardır. Yine incelememizi istediğiniz bir ürün var ise bize iletişimden bildirirseniz araştırmasını yapar ve sitemize ekleriz.

probiomax

Probiyotik nedir, ne işe yararlar ?

Bir çok yerde probiyotik ismini duymuş olabilirsiniz. Peki nedir bu probiyotikler ve ne işe yararlar. Bunlar yaşayan mikro organizmalardır. Yeterli düzeyde olunca vücuda yani barındıkları ortamda fayda sağlarlar.

Son 20 30 yıldır bu probiyotik dediğimiz mikro organizmalar insanların ve dahi tıp dünyasının ilgisini çekmeyi başardı. Her geçen gün bu tür ürünler arasına yenileri eklenmektedir.

Bilindiği üzere bazı bakteriler barsaklarda yaşarlar. Araştırmalar barsak florasının hastalıklardan korunmada direnç sağladığı ve hatta gelişimini önlediğini göstermektedir. İşte burada rol alan probiyotikler barsaklardaki yararlı bakterilerin sayılarının artmasında etkilidirler. Böylece zararlı olan bakterilerinde sayılarının azalmasına sebep olurlar. Barsak sağlığı bağışıklık ile direkt ilgili bir etken olup bağışıklığın güçlenmesinde etkilidirler.

Probiyotik bakteriler barsaklarımızda bulunan bakterilere benzerler. Sağlıklı bir bireyde barsaklardaki bakteri sayısı tüm vücudundaki hücre sayısından 10 kat daha fazla olduğu ifade ediliyor. Tüm bakteriler zararlıdır diye yanlış bir düşünceye de asla kapılmayın. Vücuttaki bir çok fonksiyonun düzenli olarak devam edebilmesi için bu küçük mikroorganizmalara ihtiyaç duyulmaktadır. Barsak ortamında zararlı bakteriler azalırsa ki bu da probiyotikler sayesindedir. Antimikrobiyal bileşikler artacağından dolaylı olarak bağışıklığın güçlenmesinde destek olurlar.

Bitkisel beslenmeniz iyi seviyede ise probiyotiklere ihtiyacınız olmayabilir. Siz ne yerseniz de barsak floranızda onu yiyecektir. Sebze meyve ağırlıklı beslenme floranızı da dengede tutacaktır.

Neden barsak florası bozulur ve probiyotik gıda takviyelerine ihtiyaç duyarız?

Bitkisel beslenmenin tam tersi bir biçimde hayvansal gıdaları ağırlıklı tüketme.
Lif yönünden zengin gıdaları tüketmeme
Fazlaca antibiyotik kullanımı
Yaş ve stres
Kötü beslenme
Bağışıklık zayıflığı

Antibiyotikleri fazla kullanıma bağlı olarak ishaller oluşabilmekte. Bu rahatsızlıklarla mücadele ederken probiyotik kullanımı olumlu yönde etki vermektedir. Antibiyotik kullanmak barsaktaki iyi bakterilerin sayısını azaltır ve zararlı olan bakterilerin sayısını artırır. Probiyotikler zararlı bakterilerin barsak duvarına yapışmasını engelleyerek kalın barsakta asidik bir ortam oluşturur yani ph i düşürür ve yararlı bakterilerin artmasına destek olur. Yine bazı bulgular antibiyotik alırken probiyotik kullanmanın ishal olasılığını minimuma indirdiğini göstermektedir.

Sağlığınız sizin en önemli yatırımınızdır.

Üretici firmadan da teknik bilgi alabilirsiniz. Imuneks

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.