probien

Probien Probiyotik Nedir?

Probien probiyotik 30 kapsül hem probiyotik hem de prebiyoik grubunda yer lan bir besin takviyesi ürünüdür. Özellikle sindirim sistemi yani mide ve bağırsak problemlerinde kullanılmaktadır. Ayrıca immun sistemi yani bağışıklığı destekleyici olarak da görev almaktadır. İçerisinde altı milyardan fazla canlı mikroorganizma içermektedir.

Probien Probiyorik İçerik

Piyasada 30 ve 60 lık şişelerde bulunmaktadır.
Bulgaricus
Lactobacillus Acidophilus
Bifidobacterium Bifidum
Longum, Paracesei

Probien Kapsül Ne İşe Yarar

Bağırsak içindeki yararlı bakterilerin üremesi için müsait ortam hazırlanmasında etkilidir.
Kalın bağırsağın işlevinin sağlıklı şekilde devam edebilmesi için gerekli mikroorganizmaları içermektedir.
Mide rahatsızlıklarının (gastrit, ülser gibi) önlenmesi ve sindirim sistemi sağlığı için destekleyici görev yapar.
Son dönemlerde dengeli kilo kaybında da etkili olduğu söylenmektedir.
Sindirim sistemi yanı sıra idrar yolu enfeksiyonlarının giderilmesinde de yardımcıdır.
Liflerle berar etkileşime girerek daha yoğun mineral emilimi sağlar.

Probien Probiyotik Kullanım :

Günde 1 adet kapsül alınabilir. Su yada meyve suyu ile beraber tüketilebilir.

probien probiyotik

Probiyotik Nedir? Probiyotik Ne İşe Yarar?

Son zamanlarda çok popüler olan probiyotikler özellikle sağlığını düşünen ve dikkat eden kişiler tarafından ilgi gören gıdalar arasında hızla yükselmektedir. Peki nedir bu probiyotikler, hadi öğrenelim. Probiyotikler ne işe yarar, probiyotikler nerede kullanılır bu gibi sorulara yanıt arayalım.

Probiyotikler yaşayan mikro organizmalardır. Zararlı mikro organizmaların tam tersine vücuda faydalı olurlar. Sindirim sistemini ve boşaltım sistemini düzenlerler.  Daha iyi çalışmasını sağlarlar. K vitamini gibi önemli vitamin ve minerallerin üretimini teminini sağlarlar.  Bağırsaktaki yararlı bakterilerin sayısını çoğaltıp zararlı olanlarında azalmasını sağlarlar. İyi bakterilerin yenilenmesinde ve doğal olarak dengesinin sağlanması ve korunmasında etkilidirler.  Çoğu probiyotikler normal bağırsak bakterilerine benzerler. Antimikrobiyal bileşikler üretilmesini ve devamında bağışıklık sisteminin direnç göstermesini sağlarlar. Bakteriler zararlı mikroplar olarak düşünülebilir fakat vücudumuzda çoğu olayların, özellikle de bağırsaktaki işlevlerin düzenlenmesinde etkilidirler. Çok enteresan bir bilgidir fakat sağlıklı bir kişinin bağırsağında bulunan bakteri adeti insan vücudundaki hücrelerin toplam sayısından fazla olduğu tahmin edilmektedir.

Probien kullananlar aşağıya yorum bırakır iseler daha sonraki kullanıcılar açısından yararlı olacaktır. Probien fiyatı için probien en ucuz araştırması yaptığınızda 5 dk gibi bir zamanda bulacaksınızdır. Çocukların erişemeyeceği yerlerde muhafaza ediniz ve ambalajı yırtık ya da açılmış ürünleri satın almayınız.