perfectil

Perfectil Nedir?

Perfectil kutusunda 30 tablet içeren 12 vitamin 8 mineralli bir takviye ürünüdür. Vitabiotics firması tarafından üretilen ürün kendini ispatlayan ürünler arasındadır. Sadece saç ile ilgili vitamin ve mineraller dışında saç içinde etkili mineral ve vitaminlerde ihtiva etmektedir. Bu tür saç ürünlerinde keratin denilen bir proteinli bir madde bulunmaktadır. Maalesef ki piyasadaki diğer bir çok saç ürününde bu keratin maddesi bulunmamaktadır. Fakat perfectil keratin maddesini bulunduran nadir ürünler arasındadır.

İngiltere’den ithal bir üründür ve özellikle saç için değil tırnak ve cilt sağlığı da düşünülerek üretilmiştir. Hücre yenilenmesi için gerekli mineral ve besinlerin yanı sıra üzüm ekstresi ve antioksidan ajanları içerir.

Perfectil İçindekiler

D3 vitamini
E vitamini
B6 vitamini
B12 vitamini
B1 B2 B3 vitaminleri
C vitamini
Demir
Magnezyum
Çinko
gibi mineral ve vitaminler bulunmaktadır.

perfectil tablet

Perfectil Kullanımı

Perfectil tablet, ana öğünlerden birinde, bir bardak su ya da soğuk içecekle alınmalıdır. Tabletler asla çiğnenmemelidir. Önerilen doz aşılmamalıdır.  Herhangi bir ilaç ya da tablet kullanımı var ise  doktor onayı alınarak kullanılması tavsiye olunur.

Belirtilen şekilde kullanıldığı takdirde herhangi bir yan etki gözlemlenmemiştir. Ancak alerjik bir hassasiyet yada aşırı doz kullanımı var ise beklenmeyen durumlarla karşı karşıya kalınabilir. Bu gibi durumlarda ürünü kullanmayı bırakıp hemen doktorunuza başvurunuz.

Keratin nedir?

Bahsettiğimiz üründe keratin var dedik fakat nedir bu keratin. En basit hali ile bir protein çeşidi olan keratin başta saç olmak üzere tırnak bakımı içinde kullanılmaktadır. Genelde bilinmese de keratin dişler içinde önemli bir proteindir.Yapısal olarak farklı olsalar da saçlarda tırnaklarda dişlerde keratin ihtiyacı içerisindedirler. Bunların haricinde cildimizde de keratin bulunmaktadır. Zaten perfectil ürünü sa, tırnak ve cilt için önerilen bir gıda takviyesi ürünüdür. Ciltte bulunan keratin cildinizi adeta dış dünyaya ve mikroorganizmalara karşı koruma görevi üstlenir.  Doğada da bazı av hayvanlarında keratin bulunmak olup keratin ihtiyacınızı bunlardan da karşılayabilirsiniz.  Yaban ördeği, kaz, geyik, tavşan gibi av hayvanlarında da bulunan bu keratin adlı protein ile saçlarınızı erken yaşta dökülmesini yavaşlatabilirsiniz.