osteocare

Osteocare Nedir?

Osteocare içerisinde d vitamini, kalsiyum, çinko ve magnezyum gibi vitamin ve elementleri barındıran bir üründür.

Kalsiyum bilindiği üzere kemik gelişiminin vazgeçilmezidir. Kalsiyum eksikliği ile beraber özellikle bayanlarda kemik erimesi, kemik kaybında fazlalaşma gözükebilir.  Ayrıca içerisinde bulunan D vitamini ile de kalsiyum ince bağırsaklardan dolaşıma rahatça geçebilmiş olur.  Yine magnezyum eksik ise kemik yapımı durur.  Çinko  da gece körlüğü tedavisinde en başta kullanılan elementlerdendir.

Osteocare Ne İçin Kullanılır ?

Özellikle bayanlar belli yaştan sonra eğer düzenli beslenmez ve gerekli kalsiyumu alamazlar ise kemikleri sağlıklı olarak gelişmez, kemik yapımı durabilir ve hatta kemik erimesi ile de karşı karşıya kalabilirler.  Ayrıca bayanlar hamilelik dönemlerinin 3. ile 8. ay arasında kalsiyum desteği alırlar. Bu tür şikayetleri olanlar osteocare kullanımı ile destek alabilirler.

Osteocare Nasıl Kullanılır ?

Önerilen dozun üzerinde doktortavsiyesi olmadan kullanmayınız. Kullanma klavuzundaki talimatlara da uyarak, ve varsa kullandığınız bir ilaç doktorunzua danışarak kullanmanız tavsiye olunur. Günde 1 ya da 2 adet tablet almak çocuklardaki kalsiyum minerali ve d vitamini eksiklikleri gidermeye yeterlidir. Emzirme dönemlerinde, gebelik dönemlerinde, osteoproz ve menopoz dönemlerinde kalsiyum ihtiyacı artacaktır. Bu sebeple dışarıdan takviye alınması gerekebilir.

Tamamen doğal olan ürün içeriği yaklaşık olarak 1/3 litre süte eş değer kalsiyum içermektedir. Vejeteryanların da rahatlıkla kullanabileceği osteocare tuz ya da şeker de barındırmamaktadır.

Ostecare Neden Kullanılmalı

osteocare 90 tabletKaslarımızın, dişlerimizini kemiklerimizin kalsiyum ihtiyacı vazgeçilemezdir. Peki nedir bu kalsyium ve ne işe yarar?
Kalsiyum kemik ve dişleri oluşturan, onların sağlıklı kalmalarını sağlayan ve güçlü kılan bir elementtir.Ayrıca kan basıncının kontrolünde de görev almaktadır. Ürün içinde bulunan d vitamini de kalsiyum kullanımını düzenlemeye destek verir. Kemiklerin ve dişlerin normal gelişimine yardımcı ve destekleyicidir. İçinde bulunan magnezyum ve çinko da kalsiyum kullanımı için gerekli elementlerdir. Vüdumuzdaki kalsiyumun yüzde doksan dokuz gibi büyük bir kısmı kemiklerde ve dişlerde bulunur. Kalan %1 lik kısmı ise kanın pıhtılaşmasında görev alır. Kalp atışlarının düzenlenmesi ve sinir sisteminin onarımında destekleyici ve etkilidir. Bu sebeplerden ötürü osteocare tablet kullanmak önem taşımaktadır.

Osteocare 90 tablet ürün beslenmeye destek olarak kullanılan bir üründür. Vücudun ihtiyacı olan d vitamini kalsiyum ve diğer mineralleri içerisinde bulundurur ve gıda takviyesidir. Önerilen dozun üzerine çıkmamakta fayda vardır. Çiğnemeden yutularak  günde 2 adet alınabilir.