oral medic aft tedavisi

Oralmedic Nedir?

Aft olarak da bilinen ağız içi yaraları ağrı yapabilmekte ve de yemek yerken zorluk çıkarabilmektedirler. Konuşmakta dahi zorluk çıkararak kişinin yaşam kalitesini düşürebilmektedir. Oralmedic ürünü ağız yarası olanların sıklıkla tercih ettiği ürünlerin başında gelmektedir. Ürünü kuruladığınız aftlara sürüyorsunuz ve saniyeler içerisinde farkı hissediyorsunuz. Öncelikle ilk kullanımda yakarak bir acı hissettiriyor fakat daha sonra rahatlatıyor. Aft tedavisinde diğer tedavi yöntemlerinde olduğu gibi kullanılan ürün çok önemlidir. Bu sebeple bu ürünü kullananların yorumlarına baktığınızda ürün kalitesi hakkında da fikir edinebilirsiniz.

Ağız yaraları neden olur?

Ağız yaraları bazen tekrarlayabilir ve bazıları 7 günde geçerken bazıları 1,5-2 ayı alabilmektedir. Bazen herpes yani uçuk virüsüne bağlı olarak da çıkabilir ya da tüm vücudu etkileyen bir nedenden veya ağız içindeki sorunlardan kaynaklı olabilmektedir. Bazen folik asit ya da B12 eksikliğinden de kaynaklanabilmektedir. Genelde nedeni bilinmemektedir.  Nedeni ne olursa olsun bu yaralar yemek yemeden konuşmaya kadar hayatımızın tüm alanını olumsuz yönde etkilemektedirler.  Bu sebeple oral medic aft tedavisi ürünü tercih edilen  ürünlerin başında gelmektedir.

oral medic fiyatı

Oralmedic Neye Yarar?

Aft ağrısı ya da rahatsızlığında kullanılan ürün içindeki asit nedeni ile ilk etapta bir yanma ve acı verebilir. Bu acı aslında aftın kurutulurken yerinden sökülürken oluşan bir acıdır. Eğer sabredilirse daha sonradan aft ağrıları aft acıları çekmemek için bu acıya katlanmak gerekebilir. Yara üzerinde de koruyucu bir tabaka oluşturarak doğal şartlarda iyileşme sürecine yardımcı olur.

Oralmedic Nasıl Kullanılır?

Öncelikle yaralı bölgeyi güzelce kurulayın.
Aplikatörü yukaru doğru tutun. Renkli ucu yukarı gelmesine dikkat edin.
Renkli bölüm kırılana kadar eğin oralmedic diğer tarafa doğru akacaktır.
Yaranın tamamını saracak şekilde üzerine beş saniye kadar uygulayın.
Bu noktada yanma sızlama acı hissedebilirsiniz sabredin daha sonraki acılarınızdan kurtulmak için olası normal bir acıdır.
Sonrasında bolca su ile ağzınızı çalkalayınız.

ora medic aft ilacıHer bir aft ağrısı için bir defa kullanmak yeterlidir. Ağzınızı çalkaladıktan sonra dahi ağrınız halen devam ediyorsa bu aft bölgesinin tamamen kaplanmadığının belirtisidir.  Bu durumda yeni bir aplikatör ile işlemleri tekrarlayın aftın tamamen örtülmesine dikkat edin ve işlem sonunda yine ağzınızı çalkalayın. Genelde tek bir yaraya birden fazla defa uygulama yapmayın. Halen ağrı devam ediyorsa da doktorunuza danışın.  Ayrıca unutmamak gerekir ki oralmedic uçuk tedavisinde kullanılan bir ürün değildir. Giysilerinizin rengini bozabileceği için  giysilerinizden uzak tutunuz.

Oralmedic yan etkileri | Oralmedic Güvenlik Bilgileri

Sülfüre ve sülfür içeren ürünlere alerjiniz var ise kullanmayınız. Hamileler ve on iki yaş altındaki çocuklar oralmedici kullanmamalıdırlar.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.