opti free lens solusyonu

Opti Free Express Lens Solüsyonu

Kontak lensleri temizlemek lens kullananların en dikkat etmesi gereken şeylerden biridir. Opti free express lens solüsyonu da lens temizleme suları arasına girmiş ve kendini bu alanda kanıtlamış bir ürün olarak  kontak lens kullananların karşısına çıkmakta.

Lenslerin temizlenmesi, durulanması, nemlendirme ve saklanmasında kullanılan bu opti free express harika bir dezenfeksiyon çözeltisidir.  Lensinizde oluşan protein kalıntılarını temizler. En hassas gözler de dahi kullanabileceğiniz opti free lens solüsyonu ürün piyasada 355 ml lik ambalajlarda bulunup sizlere sunulmaktadır.

Görme bozuklukları olanlar, göz rengini değiştirmek isteyenler, veya kornea ile ilgili tedavilerde kontak lensler kullanılabilmektedir. Özellikle çok uykusuz kalanlar ya da bilgisayar başında fazlaca zaman geçirenler kontak lensleri tercih edebilmektedirler. Bu lenslerin hijyenik bakımı çok önemlidirler.

opti free lens solusyonu

Opti Free Lens Solüsyonu Nasıl Kullanılır?

Kaba koymuş olduğunuz lens solüsyonunu kullanım sonrasında dökünüz ve bir daha kullanmayınız. Solüsyonu kullanmadığınız durumlarda ağzı sıkıca kapalı şekilde oda sıcaklığında saklayınız.
Opti free lens solüsyonunu son kullanma tarihinden önce tüketmeye dikkat ediniz. Bu tarihten önce dahi olsa ürün açıldıktan 3 ay sonra lens suyunu kullanmadan dökünüz. Çocuklarınızın erişemeyeceği yerde muhafaza ediniz.

İçince bulunan etken maddelerden herhangi birine karşı duyarlılığınız var ise ürünü kullanmayınız.

Lensleri kullanırken buhar ya da dumana maruz kalmaktan kaçınınız. Bu lenslere hatta gözünüze zarar verebilir. Lens kullanmadan önce ya da kullanırken doktorunuza danışmaktan çekinmeyiniz.  Gözlerimiz diğer tüm organlarımız gibi bizler için paha biçilmez değerdedirler ve gözlerinize zarar verecek herhangi lens yada lens bakım suyundan uzak durunuz. Kalitesiz ismi cismi belli olmayan ürünlerden alıp sağlığınızı tehlikeye atmayınız. Kalitesiz ürünler kullanmak başta gözlerinize zarar verebilir ve bununla beraber  farklı  problemlere yol açabilmektedir.