ntbiotic

Ntbiotic Kapsül Nedir?

Bu kapsül ntbiotic probiyotik ailesine katılmış olan bir gıda takviyesi ürünüdür. Bağışıklığın artmasında etkisi olduğu gibi vücut fonksyionlarının da daha etkin çalışmasında rol almaktadır.

ntbiotic özellikleri

ntbiotic kapsül kullananlar bu ürünü kullanmayanlara göre daha güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olurlar.
Bilindiği gibi vücudumuzdaki hücre sayısından çok daha fazlası kadar hatta 10 katı kadar bakteri bulunmaktadır ve bu bakterilerin büyük bir kısmı bağırsaklarımızda bulunmaktadır. Bu bakterilerin bir kısmı yararlı oldukları gibi bir kısmı da zararlıdırlar. ntbiotic kapsül zararlı olan bakteri grubunun azalmasına yardımcı olur.
ntbiotic kapsül bağışıklığı desteklediği içinde hastalık riskini daha aza indirger.
Hücrelerin ve dokuların yenilenmesinde yardımcı olup bu süreci destekler.
Sindirim ve boşaltım sistemi üzerinde olumlu etkileri gözlemlenmektedir.
Zararlı bakteri ve toksinlerin atılmasında etkilidirler.
Sindirim sistemi ile ilgili şikayetlerde örneğin hazımsızlık, şişkinlik,  ekşime ve yanma gibi durumlarda destekleyici olarak kullanılabilecek ürünlerdendir.Yoğun tüketimi ile beraber mide veya bağırsaklarda şikayetler artabilmektedir. Bu şikayetlerin giderilmesinde de takviye bir üründür.
Lifli gıda tüketimi az olduğunda ortaya çıkan rahatsızlıklarda ortaya çıkan düzensizlikler de ntbiotic probiyotik kapsül onarıcı etkisi ile destekleyici görev yapar.
Antibiyotik kullanmaktan kaynaklı metabolik sıkıntıları en aza indirir.

ntbiotic kapsül

Probiyotik Nedir? Probiyotik Ne İşe Yarar?

Son zamanlarda çok popüler olan probiyotikler özellikle sağlığını düşünen ve dikkat eden kişiler tarafından ilgi gören gıdalar arasında hızla yükselmektedir. Peki nedir bu probiyotikler, hadi öğrenelim. Probiyotikler ne işe yarar, probiyotikler nerede kullanılır bu gibi sorulara yanıt arayalım.

Probiyotikler yaşayan mikro organizmalardır. Zararlı mikro organizmaların tam tersine vücuda faydalı olurlar. Sindirim sistemini ve boşaltım sistemini düzenlerler.  Daha iyi çalışmasını sağlarlar. K vitamini gibi önemli vitamin ve minerallerin üretimini teminini sağlarlar.  Bağırsaktaki yararlı bakterilerin sayısını çoğaltıp zararlı olanlarında azalmasını sağlarlar. İyi bakterilerin yenilenmesinde ve doğal olarak dengesinin sağlanması ve korunmasında etkilidirler.  Çoğu probiyotikler normal bağırsak bakterilerine benzerler. Antimikrobiyal bileşikler üretilmesini ve devamında bağışıklık sisteminin direnç göstermesini sağlarlar. Bakteriler zararlı mikroplar olarak düşünülebilir fakat vücudumuzda çoğu olayların, özellikle de bağırsaktaki işlevlerin düzenlenmesinde etkilidirler. Çok enteresan bir bilgidir fakat sağlıklı bir kişinin bağırsağında bulunan bakteri adeti insan vücudundaki hücrelerin toplam sayısından fazla olduğu tahmin edilmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.