nemocare-30-tablet

Nemocare 30 Tablet Nedir ?

Nemocare 30 tablet diz, boyun, bel ve tüm eklemlerde ağrılı durumlarda destekleyici etkisi ile bilinen bir gıda takviyesidir. Zarar vermeden onarır sloganı ile öne çıkan ürün 30 tabletlik ambalajlarda piyasaya sunulmaktadır. Nemocare tablet yumurta kabuğu zarı yada diğer bu tür ürünlerin son zamanlarda revaçta olmasının sebeplerinden biride yapılan çalışmalardır. Örneğin Prof Dr. Ayşegül Ketenci yumurta kabuğu zarı ile ilgili yapılan bilimsel çalışmaların sonucunun ağrısız bir yaşam verebileceği konusunda umut verici olduğunu ifade ediyor. 

Yıllardır yumurta kabuğunun faydaları konusunda bir çok söz söylendi ama son zamanlarda yapılan klinik çalışmalar bu durumu bir adım ilerletildi. Özellikle eklem ağrıları ve kireçlenme şikayetleri olanlar yumurta kabuğu zarı kullandıktan sonra  şikayetlerinin azaldığını ifade etmekteler.

Geçenlerde bir yazı okumuştum Osman Müftüoğlu yumurta kabuğu zarının faydalarını anlatıyordu. Ana kaynağından (bakınız) da bakabileceğiniz yazıda özetle şunlar yer almakta idi.
Yumurta sadece protein deposu olarak bilinmekten öte kolin benzeri moleküller bakımından olsun koenzim ve antioksidan özelliği ilede göze çarpmaktadır. Fakat bir şey daha var ki onu biraz daha farklı kılıyor o da içeriğinde bulunan harika kolajenler. Yumurta kabuğu zarında tip2, beyazında ise tip 1 ve 3 bulunmaktadır.  

Yumurta kabuğu altında zar tip 1 ve tip 5 kolajen, glukozamin sülfat, amino asitler ve kondrotin sülfat bakımından zengindir. Bu maddeler eklem dokuları için önemli olup içerdiği kolajen sayesinde bağ dokularında meydana gelen hasarların onarılmasına yardımcı olur.

Nemocare 30 Tablet İçindekiler

nemocare-icindekiler-pharmakoz

Nemocare Nasıl Kullanılır ?

Nemocare yumurta kabuğu zarını 1 bardak su ile beraber günde 1 adet alabilirsiniz. Doktorunuz farklı bir uygulama önerdi ise ona uyunuz. İçindeki maddelerde birine karşı alerjik reaksiyon oluşur ise tableti kullanmayı bırakıp derhal hekiminize danışınız. 

Edis Pharma tarafından  sunulan ürün 30 tabletlik ambalajlarda piyasada bulunmaktadır. Çocukların erişemeyeceği yerde muhafaza ediniz. Yırtık ya da açılmış ambalajları satın almayınız. 
Ürünü kullananlar aşağıya nemocare yorumlarını bırakırlar ise daha sonraki kullanıcıların ürün hakkında daha fazla bilgisi olacaktır.

Pharmakoz ailesi olarak sağlıklı günler dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.