nbl gynobiotic

Nbl gynobiotic nedir?

Nbl gynobiotic kapsül piyasada 10 kapsül halinde bulunan lif ve botanik ekstresi içeren Nobel İlaç firmasına ait bir probiyotik gıda takviyesi ürünüdür.  Yeterli lif alınmadığı takdirde oluşabilecek sıkıntılı durumlarda destekleyici görev yapar. İçerisinde büyük meyveli vaksiniyum meyve ekstresi bulundurur.

Nbl gynobiotic kullanımı

Nbl gynobiotic günde 2 defa sabah ve akşam olmak üzere yemeğin yanında kullanılabilir. Önerilen günlük tüketim dozunu aşmamanız önerilir. Bu ürün bir takviye edici gıda olup ilaç değildir. Takviye edici gıdalar asla  ana beslenmenin önüne geçemez.  Bu destekleyici ürün nbl gynobiotic yetişkinlere yönelik üretilmiştir. Çocukların erişemeyeceği uzaklıkta saklayınız. Emziren anneler ya da anne adayları doktorunuza başvurmadan kullanmayınız.  Ambalaj bozulmuş ya da açılmış ya da üzerinde fiyat küpürü olamayan ürünleri satın almayınız.  Eser miktarda olsa soya içerebilir. Soyaya alerjisi ve hassasiyeti olanlar dikkatle kullanmalıdırlar.  Hastalıkların önlenmesi ya da tedavisi gibi amaçlarlar kullanılamaz. 25 derece altında oda sıcaklığında saklayıp tavsiye edilen tüketim tarihinden önce tüketiniz. Tüketim tarihi nbl gynobiotic kutusunun altında yer almaktadır.

nbl gynobiotic kapsul

Probiyotik Nedir? Probiyotik Ne İşe Yarar?

Son zamanlarda çok popüler olan probiyotikler özellikle sağlığını düşünen ve dikkat eden kişiler tarafından ilgi gören gıdalar arasında hızla yükselmektedir. Peki nedir bu probiyotikler, hadi öğrenelim. Probiyotikler ne işe yarar, probiyotikler nerede kullanılır bu gibi sorulara yanıt arayalım.

Probiyotikler yaşayan mikro organizmalardır. Zararlı mikro organizmaların tam tersine vücuda faydalı olurlar. Sindirim sistemini ve boşaltım sistemini düzenlerler.  Daha iyi çalışmasını sağlarlar. K vitamini gibi önemli vitamin ve minerallerin üretimini teminini sağlarlar.  Bağırsaktaki yararlı bakterilerin sayısını çoğaltıp zararlı olanlarında azalmasını sağlarlar. İyi bakterilerin yenilenmesinde ve doğal olarak dengesinin sağlanması ve korunmasında etkilidirler.  Çoğu probiyotikler normal bağırsak bakterilerine benzerler. Antimikrobiyal bileşikler üretilmesini ve devamında bağışıklık sisteminin direnç göstermesini sağlarlar. Bakteriler zararlı mikroplar olarak düşünülebilir fakat vücudumuzda çoğu olayların, özellikle de bağırsaktaki işlevlerin düzenlenmesinde etkilidirler. Çok enteresan bir bilgidir fakat sağlıklı bir kişinin bağırsağında bulunan bakteri adeti insan vücudundaki hücrelerin toplam sayısından fazla olduğu tahmin edilmektedir.