minoxil forte

Minoxil Forte Saç Spreyi

Çok enteresandır fakat minoxil forte 5 deri spreyi denilen sprey ilk defa üretildiğinde  amaç tansiyon hapı olarak tüketilmesi idi. Fakat daha sonra kıllanmalara sebep olması ve şikayetlerinde artması sebebi ile piyasadan toplanmış bir ilaçtır. Ve daha sonra da bu özelliği geliştirilerek bölgesel anlamda  saç dökülmesini önlemeye yönelik üretilmeye başlanmıştır. Bugün bir çok firma tarafından değişik isimlerde üretilip piyasada yerini almış bulunmaktadır.

minoxil-forteSaç dökülmesi değişik sebeplerden olan ve yine çeşitli tipleri olan bir rahatsızlıktır. Eğer aileden gelen irsi bir durum var ise  bu durum devam edebilme niteliğindedir. İşte bu noktada minoxil kullananlardan alınan bilgilere göre bu ürünü kullananlarda bu devam etme durumu ortadan kalkarak durmaktadır. Durdurucu etki ile göze çarpan bu ürünü kullanmaya devam edenlerden bazıları ürün kullanımını bıraktıktan sonra (değişiklik gösterebilir) yine saç dökülmesi ile karşılaştıklarını ifade etmektedirler.

Minoxil Sprey İçeriği

%5 Minoxidil HCL içermektedir.

Bayanlar için olan kırmızı kutuda olan minoxil deri spreyi içinde ise %2 minoxidil bulunmaktadır.

minoxil-sprey

Minoxil Etki Mantığı

Minoksil spreyin etki mantığı şuan tam olarak bulunamamakla birlikte en mantıklı ve kabul edilir olanı saç köklerini bir şekilde uyarmasıdır. Bilimsel olarak bu ispatlanmasa da saçlı kısımdaki kök bölümünde kan akımını artırdığı düşünülmektedir.

Minoksil Yan Etkileri

Minoxilin bilinen bazı yan etkileri şunlardır.
Ciltde kuruma, cilt üzerinde pullanma, kaşıntı, kabuklanma

Şu yan etki görüldüğünde ilaç kesilmelidir.

-Kalp ritminde değişiklik
-Nefes almada problem ve güç nefes alma
-Göğüs ağrısı
-Hızlı kilo alma

Minoxil forte spreyin eczane fiyatları ile netdeki satış fiyatları arasında farklılıklar bulunabilmektedir. Bu fark aslında netdeki satışın fazla olması sebebi ile güçlü mal alabilmeden doğan ve dahi mal fazlası ile fazlaca ürün stoklanabilmesinden kaynaklanan bir fiyat indirimidir. Fakat yinede bazen bazı sahte ürünlerde üretilebilmektedir. Aldığınız ürünleri ITS den takip ederek orijinalliğini sorgulayabilirsiniz.

Minoxil almak için güvenilir bir siteden uygun fiyata satın alabileceğiniz gibi eczacılardan da tedarik edebilirsiniz. Fakat internet üzerinden minoksil almak daha uygun fiyata gelecektir. Kaliteli ve orijinal ürün ve dahi faturalı ürün sağlayan bir site ile alışverişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.