Magnimore 60 Tablet

Magnimore Nedir?

Magnimore içeriğinde magnezyum ihtiva eden takviye edici bir gıdadır. İçerisinde 60 adet tablet bulunmaktadır. Magnezyum vücudun en önemli organlarının düzgün olarak çalışması için gerekli bir mineraldir. Hatta bazen magnezyum eksikliği hayatı tehdit edecek derecede problemlere yol açabilmektedir. Bu sebeple magnimore ya da magnimore plus gibi gıda takviyeleri ile desteklenmesi gerekebilmektedir. Magnezyum eksikliğinde baş ağrısı, halsizlik, sinirlilik durumu ya da kaslarda kramp şeklinde kendini gösterebilir. Tedavi edilmediği takdirde göğüste ağrı yada nefes almada zorluk olabilmektedir. Hatta bazı organlarda geri dönüşü çok zor hasar gibi semptomlar görülebilmektedir. Normal şartlarda mg değeri desilitre başna 1,7 – 2,2 mg dır. Burada 1,7 nin altına düşmesi durumunda magnezyum eksikliği olarak ifade edilmektedir. Bunun tıbbi olarak terimi hipomagnezeminidir ve kan testi ile bulunur.
Peki günlük alınması gerek magnezyum miktarı ne kadar sorusuna yanıt verecek olursak yetişkin bir erkek ortalama günde 400 ile 420 mg arası magnezyum almalıdır. Bayanlarda ise bu oran 310-320 mg dır. Hamile bayanlarda bu oran daha yüksektir ve yaklaşık 350-360 mg a kadar yükselir.  Magnezyum hapı ile magnezyum takviyesi alabilirsiniz.

Ürünü satın almak için farmante sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Magnezyum Eksikliğine Görülen Rahatsızlıklar

Astım
Kalp rahatsızlıkları
Hipoglisemi (şeker düşmesi)
Osteoproz (kemik erimesi)
Diyabet (Şeker rahatsızlığı)
Depresyon
Yüksek tansiyon
Migren
Böbrek rahatsızlıkları
Karaciğer rahatsızlıkları

Magnezyum Eksikliği Nedenleri

Yeterli düzeyde magnezyum almama
Abur cubur tabir edilen gıdalarla kötü beslenme
Aşırı stres
Kola, kahve, çay gibi kafein içeren gıdaların fazlaca tüketimi
Yaşlılık
Alkol kullanma
Diüretik yani idrar söktürücü ilaçların kullanılması
Bağırsak hastalıklarından ötürü magnezyumun bağırsaklarda emiliminin az olması
Kusma ya da ishal gibi nedenlerle vücuttan minerallerin atılması
Sİgara kullanma
Böbrek rahatsızlıkları
Rafine şeker, beyaz un gibi gıdaların fazlaca tüketimi
Uyuşturucu kullanımı
İlaç yan etkileri
Antibiyotik kullanımı (amfoterisin, siklosporin, gentamisin içerenler)

Magnezyum Eksikliği Belirtileri

 1. İştahsızlık
 2. Sırt ağrısı
 3. Halsizlik
 4. Baş dönmesi
 5. Saç dökülmesi
 6. Hafıza zayıflığı
 7. Stres, sinirli olma, gerginlik
 8. Migren, vertigo
 9. HBS Huzursuz bacak sendormu, Insomnia uykusuzluk
 10. Konvülsiyon havale
 11. Tuzlu gıdalar tüketme isteği
 12. Tırnakların uzamaması gibi nedenler.

Bunlara benzer belirtiler ile karşılaşır iseniz magnezyum eksikliği ile karşı karşıya kalmış olabilirsiniz. Magnimore ya da magnimore plus ı hekiminizden isteyerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

magnimore plus tablet

Magnimore tablet kullanımı

Önerilen kullanım miktarı günlük 2 tablettir. Bir bardak su yada meyve suyu ile alınabilir.  Ürünün ana bileşeninin  merkezi Belçikadır. Günlük kullanım miktarının aşmamaya özen gösteriniz.

Takviye edici gıdalar normal beslenmenin yerine geçemez. Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayın. İlaç değildir. Hastalıkların önlenmesi veya tedavi edilmesi amacıyla kullanılmaz. Hamilelik ve emzirme dönemi ile hastalık veya ilaç kullanılması durumlarında doktorunuza danışın. Tavsiye edilen tüketim tarihine dikkat ediniz. Kutu üzerinde yazmaktadır.
25 derece altında serin de kuru yerde saklayınız.

Magnimore Plus Tablet

Magnimore olarak plus ürünüde mevcut ve yine 60 tablet olarak bulunmaktadır. Kullanım şekli aynı olmakla birlikte içindeki etken madde olarak diğer ürüne göre daha fazla magnezyum minerali barındırdığı için  plus olan üründe tercih edilebilmektedir.

Magnimore fiyatı tabiki farklılık göstermektedir. Kısa bir araştırma yaparak en uygun fiyatlı olan ürünü bulabilirsiniz.

Bu ürünü kullanan kişiler hemen alta yorumlarını yazarlar ise daha sonraki kullanıcılara karşı  faydalı olabilecek bir bilgi bırakmış olurlar.  Sağlıklı günler dileriz.