Lactoferrin Gold

Lactoferrin Gold Nedir?

Lactoferrin gold bir gıda takviyesi ürünü olup asla ilaç değildir. İsminden de anlaşılacağı üzere herhangi bir nedenler günlük alınamayan bazı mineral ve vitamin gibi besinlerin alınmasına yardımcı olur.  Gıda takviyeleri herhangi bir hastalığın tedavisinde kullanılamaz ve sadece iyileşme sürecine takviye olurlar.

Lactoferrin İçeriği

Lactoferrin, İnulin, Beta Glukan, Vitamin C, Çinko, Zerdeçal içermektedir.

Lactoferrin Nedir?

Bir protein çeşidi olup insanların ve memelilerin çoğunun göz yaşında, tükürüğünde ya da mukoza salgısı gibi diğer biyolojik sıvı adı verilen sıvılarında bulunmaktadır. En fazla yoğun olduğu süttür. Yeni doğanların ilk bağışıklık proteinlerinden olup ve anne sütünden alınır.

Yapılan araştırmalar lactoferrinin sindirim ve iskelet sistemlerinde ve bağışıklıkta önemli etkileri olduğu ortaya çıkmıştır. Hücre metabolizmasını yenilemede ve düzenlemede etkili olup büyümeyi destekler. Ayrıca bu ürün probiyotik etkide göstermektedir. Bilindiği gibi probiyotikler bağırsaklarda bulunan ve sindirim sistemimizin düzenli ve sağlıklı olmasında etkili bakterilerdir.

Lactoferrin Gold

Neden Lactoferrin Gold?

Öncelikle laktoferrin içerdiği için diyebiliriz. Bu protein çeşidinin ne olduğu bir üst paragrafta yer almaktadır.  Ultra saf laktoferrin içerir.  Ultra filtrelenmiş inek sütüdür. Bu süt Yen Zelanda ülkesinde hastalık görülmemiş bölgede yaşayan ineklerden elde edilmiştir. Sadece 1 adet kapsül yapılabilmesi için yaklaşık olarak 3 litre süte ihtiyaç vardır.  Zararlı mikroorganizmalar ve endotoksinler 3 aşamalı bir yöntemle sütten uzaklaştırılır.  Böylece Lactoferrin Gold  için ultra saf laktoferrin elde edilmiş olur.

Ürün Belçika’da üstün kalite belgeleri olan bir tesiste üretilmektedir. Üretim esnasında sadece en yüksek değerde bileşenler kullanılmaktadır.

Laktoferrin tablet sporcuların kullanımına uygun olup yasaklanmış maddeler içerisinde değildir.

Laktoz ve gluten içermediğinden şişlik ve benzeri etkiler göstermez. Bilindiği üzere laktoz içeren gıdalar hassasiyeti olan kişilerde laktoz intoleransı yapabilir. Yani süt şekerine hassasiyet sebebiyle laktozun tamamıyla sindirilemiyor olmasıdır.

Ürün tedavi amacı ile kullanılamaz ve 18 yaş altında, hamilelerde ya da emzirenlerde doktor kontrolünde kullanılması uygundur.