kaleidon 60 probiyotik

Kaleidon Nedir?

Kaleidon 60 Menarini firması tarafından üretilen bir probiyotik üründür.  1 servis yani 1 şase kaleidonu ortalama 300 ml su ile karıştırarak içebilirsiniz. Sıcak su ya da diğer içecekler ile kullanılması tavsiye olunmaz. Hazırlandıktan sonra hemen tüketilmelidir. Doğal aromalı bir üründür ve zevkinize göre beraberinde farklı sıvı ile tüketilebilir.

Kaleidon Kullanımı

Günde bir defa ve tok karnına alınmalıdır. Mümkünse akşam yemeğinden sonra alınmalıdır. Doktorunuz farklı bir kullanım önerisinde bulunur ise doktorunuzun tavsiyesine uyunuz.  Kaleidon 60 mg içeriğindeki herhangi bir maddeye karşı hassasiyetiniz var ise hemen doktorunuza başvurunuz.

Kaleidon Hakkında

Kaleidon sindirim sisteminizin düzenlenmesinde ve bağışıklık sisteminin güçlenmesinde yardımcı olmaktadır.
Bir şasede 6 milyar kadar organizma vardır.
Kaleidon şase bağırsaklarımızda bulunan yararlı bakterilerin korunmasında etkilidir.
İtalya’dan ithal Avrupa standartlarında üretilmiş bir gıda takviyesidir.
Gluten içermemektedir.

Probiyotik Nedir? Probiyotik Ne İşe Yarar?

Son zamanlarda çok popüler olan probiyotikler özellikle sağlığını düşünen ve dikkat eden kişiler tarafından ilgi gören gıdalar arasında hızla yükselmektedir. Peki nedir bu probiyotikler, hadi öğrenelim. Probiyotikler ne işe yarar, probiyotikler nerede kullanılır bu gibi sorulara yanıt arayalım.

Probiyotikler yaşayan mikro organizmalardır. Zararlı mikro organizmaların tam tersine vücuda faydalı olurlar. Sindirim sistemini ve boşaltım sistemini düzenlerler.  Daha iyi çalışmasını sağlarlar. K vitamini gibi önemli vitamin ve minerallerin üretimini teminini sağlarlar.  Bağırsaktaki yararlı bakterilerin sayısını çoğaltıp zararlı olanlarında azalmasını sağlarlar. İyi bakterilerin yenilenmesinde ve doğal olarak dengesinin sağlanması ve korunmasında etkilidirler.  Çoğu probiyotikler normal bağırsak bakterilerine benzerler. Antimikrobiyal bileşikler üretilmesini ve devamında bağışıklık sisteminin direnç göstermesini sağlarlar. Bakteriler zararlı mikroplar olarak düşünülebilir fakat vücudumuzda çoğu olayların, özellikle de bağırsaktaki işlevlerin düzenlenmesinde etkilidirler. Çok enteresan bir bilgidir fakat sağlıklı bir kişinin bağırsağında bulunan bakteri adeti insan vücudundaki hücrelerin toplam sayısından fazla olduğu tahmin edilmektedir.

Probiyotikler  (bağırsaklarda yaşayan bizlere yararlı bakteriler ) herkes için çok önemlidir.
Fazla antibiyotik tüketimi bağırsak florasını bozar ve flora bozulursa ;

Vücuda giren besinlerden tam verim alınamaz.
Toksin maddeler vücuttan hızlıca atılamadığından dolayı kana karışıp farklı hastalıklara sebep olabilir. Kaleidon 60 ile bu toksin maddelerin daha hızlı atılmasını sağlayabilirsiniz.

Diare yani ishal ya da tam tersi kabızlık oluşabilir.
Fazla ve de düzensiz antibiyotik kullanımı faydalı bakterileri de öldürür. O sebeple bunu bilen doktorlar yanında probiyotikleri de verirler.

Probiyotikler B1-3-6-12 vitaminleri ile K2 vitaminini üretirler. Bu vitaminler bağırsaklarda sentezlenirler.
Bağırsaklarınıza zarar veren antibiyotiklerden ve de aşırı sıcak yemek tüketmekten uzak durun ki bu probiyotikler zarar görüp bağırsaklarınızda hastalıklara yol açan unsurlar oluşmasın. Kaleidon 60  ile takviye de yapıp daha sağlıklı yaşayın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.