imuneks şurup

imuneks şurup

Ürünümüz imuneks şurup isminden de anlaşılacağı üzere bağışıklık sistemi ile ilgili bir üründür. 1-12 yaş aralığındaki çocukların bağışıklık sistemini desteklemekte kullanılır. Betaglukan ve de C vitamini ihtiva eder. Betaglukan nedir ? Vücudun bağışıklık sisteminin güçlenmesinde destek sağlayarak hastalıklara karşı daha direnç göstermeyi sağlar. Herhangi bir hastalık ile ilgili iyileştirme ya da tedavi amaçlı kullanılmaz. Ancak virüslerle ilgili viral hastalıklarda kullanılırsa immun sistemi destekler. Böylece imuneks şurup ile daha hızlı sürede hastalığı yenmiş olursunuz.

Beta glukan nedir?

Beta glukan denen madde ekmek mayasından elde edilir. Ekmek mayasının hücre duvarından  yapılan doğal bir maddedir. İşte bu madde virüslere ve diğer zararlı mikro organizmalara karşı savunma sağlayarak vücut bağışıklık sistemini, savunma sistemini güçlendirir. Beta glukan maddesi imuneks şurup içerisinde de bulunduğundan savunma sisteminizi de güçlendirmiş olursunuz.

Üç çeşit beta glukan vardır. Betaglukan 1,3-1,6 ve birde 1,4.  Virüslere karşı en etkili olanı 1,3 ve 1,6 olanıdır. Betaglukan sadece üst solunum yolu hastalıklarında değil aynı zamanda kaza durumlarında ve diğer rahatsızlıklarda vücudun direnç sağlayıp kendini toparlaması sebebi ile de kullanılır.

Yanıkların hızlı iyileşme sürecinde , ameliyat sonrası durumlarda, kanserde, radyasyonların verdiği zararların azaltılmasında, kemoterapi alanlarda, yüksek kolesterolü olanlarda, zona gibi cilt rahatsızlığı olanlarda, ağız içi aftı olanlarda , tekrarlayan enfeksiyon durumlarında imuneks şurup kullanılabilir.

imuneks şurup

immuneks şurup özellikle kışın daha fazla kullanılmaktadır. Çocukların bağışıklık sistemini destekler. Önemli olan hastalıktan önce gerekli önlemleri alıp hasta olmamak ya da hastalığı daha hafif geçirmek için önlem almaktır.  Kullanım miktarı olarak günde 1 ölçek şurup yeterlidir. Özellikle kış aylarında sıkça karşılaşılan grip, nezle gibi soğuk algınlığında veya ateş yapıcı diğer rahatsızlıklardan önce alındığında  farkı hissettirecek şekilde koruma sağladığı gözlenmektedir. imuneks şurup ile mikroplara karşı daha dirençli olup verdiği ya da vereceği zararları azaltmış olursunuz.

imuneks nerede kullanılır?

Doğal bir gıda takviyesidir. Hastalıklara karşı tedavi değil, hastalanmadan önce önlem almak ve hastalık süresince direnci güçlendirmek amaçlı kullanılır. 1 yaş üzeri kullanılabilen imuneks şurup soğuk algınlığına karşı destek amaçlı olarak çocuklarda da tercih edilmektedir. Diğer üst solunum yolu hastalıklarında da tercih edilen imuneks şurup öksürüğe sebep olan mikro organizmaların zayıflatılıp daha sonrada etkisiz hale gelmesinde rol oynarlar. Kronik şekilde bronşit olanlarda da tercih edilip bu hastalığın etkisini azaltmakta etkilidir. Bademcik iltihabı yada farenjit yani solunum yolu iltihabı rahatsızlıklarında destek ve önlem amaçlı da kullanılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.