imom omega3 kapsul

imom omega nedir?

Hamilelik döneminin başlangıcından itibaren annelerin mineral ve vitamin ihtiyacı daha fazla olmaktadır. Sebep o ki anne karnındaki bebeğin tek beslenme kaynağı annesidir. Bu sebeple anne adayları bu dönemde beslenmelerine çok ayrı bir önem vermektedirler. imom omega kapsül hamilelik döneminde baştan sona kadar anne ve bebeğin beslenme ihtiyacının karşılanmasında takviye bir üründür.  imom omega balık yağı elde edilirken balığın iç organları uzaklaştırılarak işlenir. Böylece organlarda bulunan yararsız herhangi bir şey yağa geçemez. İspanyadan ithal edilmiştir. Emzirme dönemi formu için de yine imom latte yi deneyebilirsiniz.

imom omega içindekiler

omega 3  ve özellikle de dha bebeklerde beyin ve görme işlevlerinin düzgün çalışmasına destek olur. Bu maddeler vücudumuzda yapılamadığından ötürü dışarıdan alınarak desteklenmesi gerekir.  imom omega uygun dozda omega 3 içeridiğinden ötürü hamilelik döneminde bebeğin sinir sisteminin de sağlıklı yönde olmasında destek sağlar.

iyot, fetusun yani anne karnında bulunan bebeğin beyinsel ve görsel gelişimi için gereklidir. Özellikle beyinsel gelişiminde iyot ihtiyacı artar bu sebeple anne adayı dışarıdan iyot takviyesi yapmak durumundadır.

D3 vitamini de hamilelik dönemi boyunca yeterli alınması gereken vitaminlerdendir. Aldığı kalsiyumdan yararlanabilmesi için bu gerekli bir vitamindir.  Bebeğin kemik gelişimi için de önem arz etmektedir.

Folik asit ve B12 vitamini hücrelerin bölünmesi çoğalması ya da onarılması için gereklidir. Bebeğe etkileri daha hamilelik döneminde görülmeye başlar.

imom omega icindekiler

imom omega kapsül nasıl kullanılır?

Günde 1 adet ve bir bardak su ile tüketilebilir.  imom omegayı tüm hamilelik süresi boyunca kullanabilirsiniz. Bu balık yağı hapı  çiğnenmeden rahatça yutulabilen formda ve büyüklüktedir. Rahatça tüketebilirsiniz. Hamilelikte kullanılan balık yağı markaları arasında en bilinen ve tercih edilenler arasındadır.

imom omega diğer bilgiler

Ambalajın üstündeki son kullanma tarihine önem veriniz.
Vitamin gıda takviyeleri asla asıl beslenmenin yerine geçemezler.
İlaç değildir ve herhangi bir hastalığın tedavisi için kullanılmaz.
Günlük tavsiye olunan kullanım dozunu aşmayınız.
Hamile ya da emziren anneler, ilaç kullananlar uzmana hekiminize başvurunuz.

Ürün ile ilgili bilinen bir yan etki yoktur ancak beklenmeyen bir etki görüldüğünde uzmana başvurunuz.

Çocukların erişemeyeceği yerde muhafaza ediniz. Serin ve kuru yer olmasına dikkat ediniz.