hünnap çörekotu yağı kapsülü

Hünnap çörekotu yağı nedir?

Hünnap çörekotu yağı kesinlikle kimyasal herhangi bir işlemden geçmemiştir. soğuk pres yöntemi ile besin değerine ve doğal yapısına dikkat edilerek preslenmiş bir gıda takviyesidir. Hünnap firması tarafından üretilmektedir.

Hünnap çörekotu yağı nasıl kullanılır ?

İçerisinde 60 adet kapsülle beraber gelmektedir.1 kapsülde 500 mg çörekotu yağı ve 150 mg da kapsül içeriği bulunmaktadır. Bu içerik ; sığır jelatini, saf su ve gliseroldur. Sığır jelatini olarak Türkiye’de üretilen TSE helal sertifikalı sığır jelatini kullanılmaktadır.

Hünnap çörekotu yağı kapsülü kullanımı konusuna gelecek olursak yetişkinler -16 yaş üzeri olanlar günde 2 defa 2 şer kapsül alabilirler. Doktorunuz başka bir kullanım önerisinde bulundu ise ona uymanızda önem var. Günlük tavsiye olunan miktarı aşmamaya özen gösteriniz. 11 yaş ve üzeri kullanımda uygun bir ürün olup 11-16 yaş grubu için yine hekiminizden ya da eczacınızdan bilgi alabilirsiniz.

Artık bu heryerde ismini duyduğumuz mucize bitkiyi tanımanın vakti geldi sanırım. Bu yazımızda çörekotunu ve nelere destekleyici görevde bulunduğunu araştırdık.

hünnap çörekotu yağı 60 kapsül

Yüzyıllardır hayatımızda olan çörekotu ile ilgili yapılan bilimsel araştırmaların adeti son yıllarda bir hayli artmaktadır.

Çörek otunun sağlık açısından ne kadar önemli olduğu aşikar. Hünnap çörekotu yağı da bu amaçla üretilmiş bir gıda takviyesidir. Faydaları saymakla bitmeyen çörekotunun ne olduğu ve nelere iyi geldiği ile ilgili konulara biraz değinmeye çalışalım. Burada yer alan bilgiler tamamen yorum niteliğindedir. Yapılan araştırmalar sonucunda varılan bilimsel olmayan veriler ve yazılardır.

Çörekotu yağı nedir?

Alternatif tıbba ilgi duyanların bu mucize ürün olan çörekotu yağı ile bir yerde yolu kesişmiştir. Nigella sativa latin ismi ile bilinen çörekotu aslında bir tohumdur. Mavi mor renkli bir bitkinin tohumları olan bu madde medikal alanda binlerde yıldır bilinen ve kullanılan bir üründür.
Hatta Mısır kralı olan Tutankomon’un mezarına çörekotu bırakıldığı söylenmektedir. Buradaki amaç çörekotunun ölümden sonra da bu krala yardım etmesi amaçlanmıştır. Bizde de ölümden başka her derde deva diye anılan bu bitkinin hadislerde de bu şekilde geçtiği ifade edilmektedir.

Çörekotu yağının faydaları ?

Burada çörekotu yağı faydalarının sadece belli özelliklerinden bahsetmeye çalışacağız.

En bilinen destekleyici özelliği alerji üzerinedir. Vücudumuz herhangi bir ürüne tepki verdiği zaman biz buna alerji diyoruz ve bu esnada histamin salınımı arttığı için alerjik tepki ortaya çıkmaktadır. Histamin salınımı ile beraber rahatsızlık verici semptomlar ortaya çıkar. Bunlardan bazıları ; kızarıklık, burun akıntısı, çarpıntı, ateş baska, kaşıntı gibi durumlardır.

Çörekotu yağı kullanımında bu histamin salınımı azalmaya başlar ve durdurulmasına yardımcı olur ve böylece alerji sonucu oluşan etkilerde de gözle görülür bir azalma görülür.

Böbrek taşı problemleri yaşayanlar nasıl bir acı olduğunu iyi bilirler. Bu rahatsızlık eğer artarak devam ederse de başka böbrek problemlerine de yol açabilmektedir. Böbrek taşlarının oluşmasında bir çok etken vardır ve bunlardan biride beslenmedir. Araştırmalara göre çörekotu yağı kullanan kişilerde böbrek taşı oluşma riski daha az oluşmaktadır.

Yapılan incelemeler sonucu kekik yağı ve çörekotu yağının enfeksiyonların tedavi sürecine olumlu yönde destek olduğunu göstermiştir. Bakteriler kendilerini korumak için jelsi bir tabaka daha doğrusu bir kafes oluştururlar. Çörekotu yağı bu tabakanın oluşmasını engelleyerek enfeksiyon tedavisinde yardımcı olduğu gibi antibiyotik direncinde, helikobakteri pylori enfeksiyon tedavi süreince de destek olduğu bilinmektedir. Bu konuda resmi devlet sitesinde yayınlanmış makaleye göz atmak isteyebilirsiniz. Bakınız
Sadece bakteriler değil ayrıca virüs ve mantar durumlarında da takviye edici etkileri bulunmaktadır.

Kalbini destekleyici özelliği ile de çörekotu yağı ön plana çıkmaktadır. Yüksek kolestrolü kontrol almada destekleyici rol alır ve trigliserit düzeyinin düşmesine de yardımcıdır.

hünnap çörekotu yağı kapsülü nasıl kullanılır

Çörekotu yağının kullanımı ? Çörekotuyağını kimler kullanabilir?

Burada kimler kullanabilirden ziyade kimler kullanmamalıdıra temas edelim. Keza hünnap çörekotu yağı hamilelikte kullanımı sakıncalı olabilmekte, bunun asıl sebebi de erken doğum riskini yükseltebilmekte olduğundandır.
Kan şekeri düşük olanlarda bu bitkiyi dikkatli kullanmalıdırlar.
İlaç kullanan kişilerde hekimlerine danışarak bu ürünü kullanmalıdırlar.

Hünnap çörekotu yağı kapsülü fiyatı için internetde ufak bir araştırma yapar iseniz fiyat ve kalite balanslı bir sonuca ulaşacaksınızdır. Ürünü kullananlar aşağıya yorumlarını bırakırlar ise daha sonraki kullanıcılar adına yararlı bir kaynak olarak kalacaktır. Sağlıklı günler dileriz.