hemopropin

Hemopropin Nedir?

Hemopropin krem hemoroid rahatsızlığı olanların kullandığı ve bu şikayetleri azaltmak için üretilmiş bir üründür.

Hemopropin merhem, dışkılama yaparken oluşan sancının azaltılmasında yardımcıdır. Burada koruyucu bir tabaka sağlayarak tedaviyi destekler. Hasarlı bölgede koruyucu tabaka oluşturma yönünde nadir olan tıbbi cihaz türüdür.

Hemopropin Ne İşe Yarar?

Bölgedeki kaşınma, ağrı, kanama gibi durumların etkilerini azaltır.
Rektal bölgedeki tahrişi azaltır.
Problemli bölgenin iyileşmesini hızlandırarak tedaviye destek olur.
Ağrı ve zorlanmayı azaltarak dışkılama da kolaylama sağlar.
Hamile ya emzirenler ve diğer tüm yaş grupları kullanabilir.
Doğal bir tıbbi cihaz olmasından ötürü içerisinde paraben ya da kortikosteroid içermez.

Hemopropin Kullanımı

Hemopropin merhemi kullanmadan önce bölgeyi temizleyiniz ve temiz olan bölgeye sabah ve akşam olmak üzere uygulayınız.  İlerleyen zamanlarda belirtileri azaldığında sadece akşam bir defa kullanıma devam edebilirsiniz.

hemopropin krem

Hemoroit Nedir?

Hemoroit gerek kadınlarda gerekse erkeklerde eşit miktarlarda görünen bir rahatsızlıktır. Ne kadar doğru bilinmez ama bazı araştırmalarda hemoroit ile hayatının bir kısmında karşılaşma oranı bir toplumda 75% civarındadır. Hemoroit iç ve dış olmak üzere iki kısma ayrılır.

İç hemoroit dedikleri balangıçta farkedilemez ve çok az belirti gösterir.  Dış kısımdan anlamak çok zordur. Dış hemoroit dedikleri ise daha net belli olur kendini belli eder.

Hemoroit Risk Faktörleri

Genetik etkenler etkilidir
Ayakata uzun süre kalarak çalışanlarda sık görülebilir.
Hamilelik dönemlerinde oluşabilir.
Fazla kilolar sebebiyet verebilir.
Tuvalet düzeni olmaması
Çalışma ya da yaşam tarzı hareketsiz olması
Yaş faktörü
Düzensiz ve dengesiz beslenme

Uyarı  propolis maddesine karşı hassasiyeti ve alerjisi olanlar bu hemopropin kremi kullanmasınlar.  Ürün kesinlikle bir ilaç değildir ve tıbbi cihazlar yönetmeliğince A sınıfı bir tıbbi cihazdır. Çocukların erişemeyeceği yerde muhafaza ediniz. Ambalajı açılmış ya da bozulmuş ürünleri satın almayınız.

Hemopropin İçeriği

Yağ bazlı taşıyıcıların yanında propolis ve papatya ekstresi içerir. Papatya ekstresi yumuşamaya yardımcı olur.  Vaselin ve lanolin karışımı bulundurur. Bu karışım koruyucu tabaka oluşturup tahriş olan dokuların korunmasını destekler. Propolisde içerisinde bulunan antibakteriyel özelliği sayesinde merhemi bozulmaya karşı korur. Propolis doğada bulunan en doğal antibakteriyellerden biridir. Antienflamatuar özelliği de mevcuttur. Doğal yaşamda arıların  peteklerini bakterilere karşı korumaları için ürettikleri bir maddedir.