garmastan pomad krem

Garmastan Pomat Nedir?

Garmastan pomat emziren annelerin şikayeti olan meme ucu çatlakları tedavisinde destekleyici olarak uygulanır.
Etken maddesi gayazulendir. Organlardaki ve dokulardaki iltihaba sebep etkileri bastırarak geşimelerini engelleyici yönde etki sağlar.

Bu üründeki etken maddelerden herhangi birine karşı hassasiyetiniz var ise garmastan kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Emziren annelerde görülen meme ucu çatlakları bazı durumlarda ciddi acı ve rahatsızlık verebilmektedir. Ürünü hiç bir şekilde gözünüze ve hatta ağzınıza temas etmeyin. Bu durum oluşur ise de bol su ile iyice yıkayınız. Emzirme fiilinden birkaç saat önce ya da emzirme bittikten sonra ince olacak şekilde tabaka halinde uygulayınız. Garmastandan kalan kalıntı olur ise de günde 1 defa ılık su ile tamamen temizleyiniz. Sonrasında yine ince şekilde yine sürünüz.
Garmastan makul ölçüde kullanınız. Ölçü abartıldığı takdirde fazla kullanımdan dolayı meme uçlarında yumuşama olabilir. Cildinizde tahrişe sebep olacak sert sabun, şampuan ya da alkollü ürünleri kullanmaktan kaçınınız.

Garmastan Pomat Nasıl Kullanılır ?

Öncelikle doktorunuz size nasıl kullanmanız önerdi ise esas olan birincil odur. Hekiminizin yönergeleri önceliğiniz olmalıdır. Yanlış kullanımdan kaynaklı durumlarda beklenen etki görülmediği gibi tam aksi yönce etkilerde verebilmektedir.
Bunun dışında ise makul ölçüde kullanmak şartı ile emzirmeden 1-2 saat önce  veya emzirdikten sonra bölgeye ince tabaka halinde uygulayınız.

garmastan pomat krem

Gayazulen Etken Maddesi Nedir?

Yüzyıllar önce Güney Amerika’da yerliler tedavi maksadıyla gayazulen çiçeğini kullanmakta idiler. Günümüzde emziren annelerin meme başı çatlaması ile ilgili şikayetlerinde gayazulen etken maddesi ile garmastan pomat imdada yetişiyor. Gayazulen ilk olarak meme ucunu nemlendirmek suretiyle bakterilerin burada yerleşmesini ve çoğalmasını engelliyor ve çatlakların önüne geçiyor. Oluşan çatlakların da en kısa sürede eski haline gelmesine destek sağlıyor. Gujak ağacından elde edilen gayazulen doğal olup alkolde içermemektedir. Hem bebek hemde anne bu garmastan pomat ile daha güvende oluyorlar. Pomad vücut sıcaklığında eriyerek hemen dağılmakta ve yağsız olduğundan ötürü de giysilerinizde herhangi bir iz bırakmıyor. Kokusuz olduğu içinde rahatsız edici bir durum kalmıyor. Med İlaç Firması tarafından ithal edilen ürün Almanya’dan gelmektedir. Hamileliğin 7 veya 8. ayından sonra emzirmeye uygun olması açısından kullanıma başlanılabilir.