galactago damla

Galactago Süt Artırıcı Damla Nedir?

Galactago damla anne sütünü artırmaya yönelik destek sağlayan bir besin takviyesidir. İçerisinde rezene ektresi, mine çiçeği ektresi, hayıt ektresi, arpa ektresi, keçi sedef otu, çemen tohumu ektresi bulunmaktadır. Galactago damla portakal aroması ile tatlandırılmıştır.

Bazen fiziksel yada diğer nedenlerden dolayı anneler bebeklerine süt vermekte sıkıntı yaşayabilirler. Anne sütünü artıran ürünler genelde prolaktin hormonunu artırdığı için süt üretimini de artırır. Kanada da yapılan araştırmalar da bu etken maddenin anne sütünü artırma yönünde olumlu sonuçlar verdiğini kanıtlamıştır. Bitkisel olsun ya da olmasın bu tür ürünleri uzman birine ya da doktorunuza başvurmadan kullanmayınız. Bu ürün sayesinde sütünüz istediğiniz orana ulaştıktan sonra ürünü hemen hızlıca bırakmayınız. Yavaş yavaş bırakmanız ve o dönemlerde daha çok sağmanız da faydalı olacaktır. Aniden azaltmanız halinde sütünüz yine eskisi gibi az olabilmektedir.  Günlük tüketim miktarınızı yarıya ve daha sonra çeyreğe indirerek 1 ayda bırakmanız aniden bırakmaktan çok daha faydalı olacaktır.

Galactago Kullanımı

Galacatago süt attrıcı damlayı bir su bardağı su ya da meyve suyuna yada istenirse süte 15 damla damlatılarak günde 3 defa alabilirsiniz. Günlük tavsiye edilen kullanım dozunu geçmemeye özen gösteriniz. Unutmayınız ki takviye edici gıda takviyeleri ilaç değildir ve asla ilaç yerine geçmezler.

galactago anne sütü arttırıcı damla

Galactago İçindekiler

Galactago anne sütünü arttıran damla içinde C vitamini bulundurur. Bu C vitamini annenin ve hali ile bebeğinde direncini artırarak süt oluşumunu olumlu yönde etkiler. Bebeklerin gelişimi için C vitamini olmazsa olmaz vitaminler arasındadır.

Yine galactago süt arttırıcı içinde roibos ektresi denilen bir madde bulundurmaktadır. Bu ürün Afrikada yetişen bir ağaçtan elde edilmektedir.  Bu bileşen antioksidan özelliğe sahip olup mineral bakımından da oldukça zengindir. Bebeklerde gaz giderimine ve sindirimin rahatlamasına yardımcı olmaktadır.

Galactago anne sütü arttırıcı damlanın içerisinde rezene ekstresi bulunur. Rezene anne sütü miktarı artırmada  ve bebeğin gaz sorunlarının giderilmesinde yardımcıdır. Rezene yetişkin insanların da gaz sorunu ile karşılaştıklarında sık sık baş vurduğu bir bitkisel çözümdür.

Galactago süt arttırıcı damla içerisinde mine çiçeği ekstresi de vardır. En büyük ve bilinen özelliği kişiyi rahatlatması sakinleştirmesidir. Yetişkinler tarafından da çayı sıkça içilmektedir. Uyku problemi olan anneler rahatlıkla kullanabilirler ayrıca süt arttırıcı etkisi ile de bilinmektedir.

Galactago anne sütünü arttıran damla içinde hayıt ekstresi de bulunmaktadır. Hayıt meyvesinden elde edilen hayıt ektresi bir çok kadın hastalıklarında tercih edilmektedir ayrıca anne sütünde de gözle görülür derecede artış gözlemlenmiştir.

 

Şunu da unutmamak gerek ki asıl olay sizin beyninizde bitmektedir. Öncelikle siz kafanızda ben emzirmek istiyorum komutunu vermeniz gerekmektedir.  Yerli yersiz stres ve üzüntü içerisinde bir anne destek alsa da sütü artmayabilir. Fizyolojik bir engel yoksa sütünüzün gelmesinde en önemli adım bu olacaktır. Süt hücrelerinde süt yapıldığında, bebek de emmeye başlarsa sütün devamı da gelecektir. Ayrıca bolca su tüketmek anne sütü arttırıcı olarak çok fayda verecektir.

Emziren annelerin mucizevi damlası olan galactago hem anne sütünü artırmada hemde sütün kalitesini artırmada etkisini göstermektedir. Bitkisel içerikli olan ürün yerli üretimdir.

Ürünü kullanmaya başladıktan sonra herhangi olumsuz bir durumla karşılaşırsanız hemen doktorunuza başvurunuz.