folattro

Folattro Nedir?

Folattro hamileliğin 3. ay öncesinden 1. Trimester dönem sonuna kadar annenin de bebeğinde sinir sistemi problemlerinin önlenmesi ve kan değerleri üzerinde sağlıklı etki bırakması yönünde destekleyici bir üründür.

Bu ürünün daha yüksek etki sağlamasının en önemli sebebi içerisinde sentetik folik asit değil de folat glukozamin tozu kullanılmış olmasıdır. Bu toz yani Quatrefolic metabolizmasını tamamlamamış çeşididir.

10 mcg B12, floatla beraber alındığında fetusta nöral tüp defekt ihtimalini azaltmakta etkilidir. Türkiye WHO yani Dünya Sağlık Örgütü tarafından yapılan açıklamaya göre iyot yönünden fakir toprağa sahip kategorideki ülkeler arasında yer almaktadır. Yine il bazında yaptığı araştırmalarda hamilelerde %50 den fazla orandakilerin iyot değerlerinin normal değer 150 mcg nin altında görüldüğü tespit edilmiştir.
Türk Endokrinoloji Derneği hamile adayları ve dahi hamilelerin her gün 150 mcg iyot desteği almaları yönünde bilgi vermiştir. Folattro folik asit hapındaki her bir tablet 150 mcg iyot içermektedir.

Folattro aynı zamanda D3 vitaminide ihtiva etmektedir. Bu vitamin bebeklerin kemik sağlığında önemli yeri olan ve kemiklerin güçlenmesinde etkili kalsiyum ve de magnezyum emilimini kolaylaştırır. Özellikle ülkemizde D vitamin eksikliği sıkla görülmekte ve hamilelik döneminde takviye olarak alınması gereken bir vitamindir. Hem bebek hemde anne sağlığı için büyük önem taşır. Yani hamilelikte folik asit alımı yeterli olması çok önemlidir. Ayrıca raşitizm ve tip 1 diyabet gibi hastalıkların görülme olasılığını azaltır.

Folattro İçindekiler

folattro icindekiler

Folattro Kimler Kullanabilir

Gebelikte folik asit çok büyük önem taşır. Hamile olmaya karar veren anne adayları 3 ay öncesinden itibaren folattro kullanmaya başlayabilirler. Gebeliğin ilk 3 ayına kadar düzenli kullanabilirler. Bazen doktor dozu arttırabilir, aksi durum olmadıkça bu doz aşılmamalıdır. 1 adet kullanımı yeterlidir.

Folattro Kullanımı

Günde 1 adet tablet alınması yeterlidir. Tabletler küçük boyda ve kokusuz olup su ile rahatça alınabilir. Kokusuz olması ile özellikle mide bulantısını tetiklemez ve içimi rahattır. Folattro fiyat olarakda makul bir seviyede olup ufak bir internet arayışı ile en uygun ürünü rahatça bulabilirsiniz.

Gıda takviyeleri hastalıkların önlenmesi ya da tedavi edici özelik olarak kullanılamazlar ve normal beslenmenin önüne geçemezler. İsminden de anlaşılacağı üzere gıda takviyeleridirler. Ürünleri çocukların erişemeyeceği yerlerde muhafaza ediniz. Hamile yada emzirme döneminde olan anne adayları ürünü kullanmadan önce hekimlerine danışmalıdırlar.Açılmış yada bozulmuş ambalajlı ürünleri satın almayınız.