endwarts siğil kalemi

EndWarts Siğil Kalemi Nedir?

Endwarts siğil kalemi el ve ayaklarda, özellikle diz ve dirseklerde çıkan siğillerin tedavisinde kullanılan bir ürüdür. Siğilleri içten kurutarak tedavi edici özelliği bulunmaktadır. Endwarts doğru kullanıldığında bakterileri öldürerek ayrıca ağrı sızı ya da iz yapmaz. Endwarts ince deride de kullanılabilmektedir. Şeker hastaları, hamile ya da emziren bayanlar da bu ürünü kullanabilirler.

Endwarts İçerisindekiler

İçerisinde karınca asidi bulndurmaktadır. Yapılan laboratuvar çalışmaları karınca asidinin siğiller üzerinde çok etkili olduğu gözlemlenmiştir. Yine yapılan çalışmalarda karınca asidi kullanan deneklerde bir yıl sonrasında %90 ında siğillerin tedavi edildiği görülmüştür.
Formik asit, su gliserol, limon yağı ihtiva eder.

Endwarts Kullanımı ?

endwarts siğil kalemi kullanımıEndwarts siğil tedavisine yönelik ender ürünlerden bir tanesidir. Haftada sadece bir defa kullanmak yeterlidir. Ürünü batır ve hafifçe sür mantığı ile kolaylıkla kullanabilirsiniz. Endwarts cilt üstünde herhangi bir iz bırakmaz, çünkü siğil tarafından tamamen emilmektedir. Yani siğile uyguladıktan sonra dilerseniz yüzmeye dahi gidebilirsiniz. Çorabınızı hemen giyebilirsiniz. Günlük işlerinize devam edebilirsiniz.

Paketin içinde bulunan pamuklu çubuk ile ürünü uygulayabilirsiniz. Çubuğu endwartsa batırın ve fazlası var ise şişenin kenarına sürerek çubuğu temizleyin. Uygulanacak olan siğile 2-3 defa hafif bir şekilde dokundurun. İşte bitti bile.

Karınca asidi nedir ? Formik Asit Nedir ?

Karınca asidi keskin bir kokuya sahiptir ve antiseptiktir. Biyolojik olarak bozunabilen bir yapısı vardır. Aslında karınca asidi aşındırıcı bir etkiye sahiptir fakat siğil tedavisinde kurutucu özelliği vardır. Genelde bozulan karnca yuvalarından elde edilir. Karıncalar yuvalarını korumak için bu asidi salgılarlar. Örneği bir karınca yuvasını karıştıtr iseniz ve elinizde de yara var ise yaranızda şiddetli bir yanma olucaktır.

Karınca asidi siğil tedavisi dışında romatizma tedavilerinde, eklem ağrılarında hafifletmek amacıyla da kullanılmaktadır. Tarımda da silaj ürünlerinin kış boyunca muhafaza edilmesi içinde kullanılmaktadır. Laktik asit bakterileri bu ürünleri asitler ve koruma sağlar.

Endwartsı 15-25 derecede kapağı aşağı bakacak şekilde tercihen dikey durumda bırakınız.  Çocukların göremeyeceği ve erişemeyeceği yerde muhafaza ediniz.
Yüz ve genital siğillerde kullanmayınız. Sağlıklı deriye uygulandığı takdirde hemen bol su ile yıkayınız.
Genellikle 5-15 tedavi kürü gereklidir. İçinde 30 tedavi kürü kadar bulunmaktadır.  Birden fazla siğil tedavisinde kullanabilirsiniz. 4 yaş altı çocuklarda hekiminize danışınız.
Tedavi edilen siğili yara bandı gibi herhangi bir ürünle kapatmayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.