Elenatal nedir ?

Elenatal 1 vitamin takviyesi ; hamilelik öncesinde kullanıldığı gibi hamilelik süresince de kullanılabilir. İçinde 12 vitamin ve 8 mineral bulunduran bir gıda takviyesi ürünüdür. 30 adet tabletle beraber gelmektedir. Fransa’dan Bayer firması tarafından getirilmiştir.

Elenatal Kullanımı Nasıldır ?

Hamilelik öncesinde ya da hamilelik süresinde tavsiye olunan kullanım miktarı bir tablettir ve su ile beraber tüketilmelidir. Firmanın da ifade ettiği gibi günlük alınması gereken porsiyon miktarını aşmamaya dikkat ediniz. Ürün kesinlikle ilaç değildir ve takviye edici gıdalar asla asıl beslenmenin yerini alamazlar. Çocukların uzanamayacağı, erişemeyeceği yerlerde muhafaza ediniz.

Elenatal İçerisinde Neler Bulunur ?

Elenatal 1 içinde C D E vitamleri, B1 B2 B3 B5 B6 B12 vitaminleri, folik asit, biotin ayrıca kalsiyum, magnezyum, demir, çinko, manganez, bakır, iyot, selenyum içermektedir.

elenatal 1

Neden Elenatal

Bebek planlarken ya da hamilelik süresince vitamin takviyesi olan elenatal 1 in tercih edilmesinin en büyük nedenlerinden biri de vitamin, mineral ve folik asidin aktif formu olan metafolin içermesidir. Folik asidi takviye olarak almak anne adayının folat düzeyini arttırmaktadır. Folat düzeyinin düşük olması bir risk faktörüdür. Gebelikten en az 1 ay önce ve sorasında 3 ay gibi zaman günlük 400 uq kullanılması tavsiye olunmaktadır.
Bebeğiniz hayata sağlam adımlarla başlasın Elenetal 1 .

İki çeşit ürün bulunmaktadır. 2 numara olan üründe hamilelikten sonra kullanılmaktadır. Farklı renkte farklı kutuda piyasada bulunmaktadır. Daha çok tercihen dilen 1 numara olanıdır.
Çocuklarımız bizim en değerlimiz olduğundan onları daha anne karnında hatta hamilelik öncesinde alınan gıda takviyeleri ile hayata hazırlamaktayız. Folik asit ya da iyot gibi mineral ya da B12 gibi vitaminlerin eksikliği ileride farklı problemlere yol açabilir. Alınan takviye gıdalarda bu anlamda çok önemli bir yer tutmaktadır.

Çocukların erişemeyeceği yerde saklayınız. Ambalajı yırtılmış ya da yıpranmış ürünleri satın almayınız ve kullanmayınız.

Bu ürünleri eczanelerden satın alabileceğiniz gibi ufak bir araştırma yaparak çok daha uygun fiyatlara internet üzerinden de alabilirsiniz. Fakat satın aldığınız sitenin bilinen ve kaliteli bir site olmasına dikkat ediniz.