dulcosoft nedir

Dulcosoft Oral Solüsyon Nedir ?

Dulcosoft kabızlık sorunundan biçare olanlar için üretilmiş olan ve gaitanın yumuşamasını sağlayan bir takviye üründür. Dulcosoft içinde makrogol 4000 denilen bir madde içerir. Bu makrogol 4000 su bağlama kapasitesi yüksek olduğundan ötürü sıvı için taşıyıcı göre üstlenir.

Dulcosoft ne için kullanılır?

Kabızlık rahatsızlıklarında
Gaitanın yumuşatılmasında
Sertleşen dışkıyı yumuşatarak hacmini artırır.  Aynı zamanda hareketi artırarak boşaltımı kolaylaştırır. Makrogol 4000 tamamen fiziksel bir etkiye sahiptir  Vücut tarafından emilmez ve vücuttan değişmeden atılır ve vücut tarafından absorbe edilmez.

Dulcosoft Kullanımı

Yetişkinler ve 8 yaş üzeri çocuklarda 20-40 ml
4 ila 7 yaş arasındaki çocuklarda 16-32 ml
2 ila 3 yaş arasındaki çocuklarda 8-16 ml
8 yaş altı tercihen doktor gözetiminde kullanılmalıdır.

Dulcosoftu beğendiğiniz bir sıvı ile beraber sabahları tüketebilirsiniz. Bu bir bardak su da olabilir bir bardak meyve suyu ya da çay da olabilir.  Dozu  kutu içerisinde beraber gelen ölçüm kabını kullanarak ölçebilirsiniz.  Kişisel ihtiyaca göre esnek doz ayarlanabilir, günlük ya da farklı günlere bölerek tüketilebilir.  Eğer gaita çıkışını düzenli sağlıyorsanız en düşük doz en doğru dozdur.  Tavsiye edilen doz ise sabahları bir defa tek doz alınmasıdır.

Almanya’dan ithal olan bu takviye ürünü 250 ml lik ambalajlarda piyasada bulunmaktadır.

Dulcosoft Uyarılar

dulcosoft nedir

Sürekli karın ağrısı var ise tıbbi tavsiye alınmalıdır.
İçerisinde bulunan makrogol etken maddesine karşı hassasiyeti olanlar, alerjik durumu olanlar kontrollü kullanmalıdırlar.  Bazı kişilerde ürtiker, kaşıntı döküntü  gibi semptomlar gözlemlenmiştir.
Su ve elektrolit dengesi bozuk olanlar, di üretik kullananlar, böbrek ve karaciğer fonksiyon bozukluğu olanlar dikkatli olmalıdırlar.

Bu gibi durumlarla karşılaşır iseniz dulcosoftu kullanmayı bırakınız. ve doktorunuza başvurunuz.

Hamileler ve emziren bayanlar için kullanıma uygun olmakla beraber yine de kullanmadan önce doktorunuza başvurunuz. Bir sağlık mensubu gözetiminde kullanılmalıdır. Makrogol 4000 emilimi çok küçük bir seviyede olmaktadır fakat yine de hamile ve emziren bayanların doktorlarına danışması tavsiye olunur. Solüsyon şeker içermemektedir ve diyabet hastaları tarafından kullanılabilmektedir.
Düşük sodyum diyeti uygulayan hastalar için uygundur.
Gluten içermemektedir.

Dulcosoftu kullanmadan önce kullanma talimatını okuyunuz. Çocukların erişemeyeceği yerde muhafaza ediniz. 25 derecenin altında saklayınız ve buzdolabında saklamayınız.
Dulcosoft şişe açıldıktan itibaren 6 hafta içerisinde tüketilmelidir.

Bu ürünü aynı gün kargo avantajı ile satın alabilmek için linke tıklayıp farmante sayfasına yönlenebilirsiniz. Orijinal ve faturalı ürün aynı gün kargo imkanı ile gönderim yapılmaktadır.
https://www.farmante.com/Dulcosoft-Liquid-250-ml,PR-268.html