decubal

Decubal Nedir?

Decubal ürünleri cildin nem dengesinin doğal hale gelmesini sağlayarak cildin normal hale gelmesine yardımcı olmaktadır. Decucal Basic Klinik Krem ve Decubal Dudak ve Kuru Bölge Balmı olmak üzere iki çeşit ürünü mevcuttur.

Decubal Klinik Krem

Cildinizin üzerinde yağlı bir tabaka oluşturmaz ve hızla emilmesini sağlayarak cildi besler ve cildi nemlendirir. Cildin üzerinde koruyucu bir tabaka oluşturarak cildi besleyen decubal basic klinik kreminin kullanımı gayet kolaydır.

Decubal Ürünleri

İçerisinde doğal lanolin özü bulunmaktadır. Bu ürün bebeklerde ve çocuklarda hekimler tarafından tavsiye olunan bir üründür. Parfüm ya da renklendirici ya da paraben içermemektedir. Ürün hipoallerjeniktir.

Decubal Dudak ve Kuru Bölge Balmı

30 ml lik ambalajlarda piyasada bulunmaktadır. Ürün hipoallerjeniktir. Ürün lanolin içermektedir. Lanolinin cildi onarma özelliği bulunmaktadır. Aynı zamanda E vitamini içermektedir.

decubal klinik krem

Decubal dudak balmı ne için kullanılır?

Dudaklardaki lokal kuruluklar ve dudak çatlamaları, yıpranmalarında kullanılır. Papatya Özü İçerir.

Dudak kuruması sebepleri ?

Dudak kurumasının birden fazla nedenleri olabilir. Dudak kuruması bilinenin aksine sadece kışın değil her mevsimde sık sık görülebilmektedir. Yazın güneşten kuruyan dudaklar kışında soğuktan kuruma ve çatlama yaşayabilir. Elimizden geldiği kadar dudak kurumasının sebeplerini ve varsa çözüm yollarını araştırmaya çalıştık.

En bilinen nedenlerinden biri de stresli zamanlarda dudakları ısırmamız ve burada kuruma çatlama meydana gelmesidir. Ancak farklı sebepleri de olabilmektedir.

Dudak çatlamasına ne sebep olur?

1- Özellikle kuru ve soğuk havalar dudak kuruluğunun ana sebeplerinden biridir.
2- Rüzgarlı ortam, direkt güneş ışığına maruz kalma, tozlu ortamlar dudaklarda deformeye yol açarlar. Bu ortamlara yada etkenlere maruz kalındığında dudaklarda kuruma ya da soyulmalar olabilir.
3- Aşırı kullanılan dudak kozmetik ürünleri yada kalitesiz ürün kullanımı da dudaklarda kurumlara yol açar. Bu tür ürünlerde bilinen markaların dışına çıkmamakta fayda var.

Dudak kuruma ve çatlamasına çözümler

Stresli zamanlarda dudaklarımızı ısırıyorsak bundan uzak durmamız lazım. Özellikle stresli zamanlarda dikkat edilmelidir. Yavaş yavaş soyulmaya başlayan dudaklar da yaralar oluşabilir soyulma devamında çatlaklara dönebilir.
Dudaklarda soyulma meydana gelirse bunu soymayın.
Kaliteli dudak balsamı kullanın. Decubal dudak ve kuru bölge balmı bu konuda çok başarılı bir üründür. Ayrıca dengeli beslenmede etkendir.


decubal-klinik-krem-pharmakoz

Yırtılmış ambalajı açılmış ürünleri satın almayınız. Bilinen bir yan etkisi olmamakla birlikte herhangi aksi bir durumda hekiminize danışınız. Çocukların erişemeyeceği yerde muhafaza ediniz. Ürünü kullananlar aşağıya yorum bırakırlar ise daha sonraki kullanıcılar için bir kaynak olacaktır. Sağlıklı günler dileriz.