cartia

Cartia Nedir?

Cartia yumurta kabuğu hapı ile ön plana çıkan fakat içerisinde akgünlük ekstresi ve bromelain de bulunan bir gıda takviyesi ürünüdür. Yumurta kabuğu zarı ürünleri giderek yaygınlaşmakta ve zamanla kullanımı da artınca yeni markalar yeni ürünler piyasaya çıkmakta.

Cartia kimler kullanır ?

Cartia 30 tablet yetişkinlerin kullanımı için üretilmiş bir üründür. Eklem ağrıları olanlar, sırt ağrıları olanlar ve kireçlenme şikayetleri olanlar bu ürünleri tercih etmektedirler.

Cartia İçindekiler

Yumurta Kabuğu Zarı: 500 mg
Bromelain                   : 50 mg
Akgünlük Ekstresi      : 50 mg


Cartia Kullanım Şekli:

Günde 1 adet alınması tavsiye ediliyor. Tok karnına ya da yemek esnasında alınabilir. Alınmadan 1 saat önce ve sonra demli çay ve kahve gibi ürünlerin alınmaması da önemlidir.

Cartia 30 Tablet Özellikleri

Eklem ve kemik ağrılarınız varsa deneyebileceğiniz bu ürün kemik ağrıları ve eklem ağrılarının düşürülmesinde etkin olup bazı kemik hastalıkları sonucu oluşan kemik ya da eklem sızılarının giderilmesinde yardımcı rol oynar.
Özellikle kalsiyum eksikliği olanlarda yumurta kabuğu ve yumurta kabuğu zarından elde edilen kalsiyum içeriği yönünden zengin olan bu ürün tedaviye destekleyici olarak kullanılabilir. Eklemlerin ve eklem dokularının sıvılarının yoğun üretimini destekleyicidir.

cartia-yumurta-kabugu-zari

Kireçlenme ve Cartia

Kireçlenme denilen durum yaş ilerledikçe vücudumuzun artık kullanımdan ötürü yıpranması durumudur. Ortalama yaş 60 i geçtiğinde artık hepimizin karşılaşması yüksek ihtimal bir durumdur bu. Gelişen teknoloji ile kireçlenme artık önceden tespit edilmeye başladı. Bazı radyolojik tespitler ile kireçlenme öncesi görülüp erkenden tedbirli davranmamızı anlayıp önlemler almayı sağlayabiliriz. Bu konuda destekleyici takviye ürünlerde oldukça önem taşır. Antalya’da düzenlenen bir kongrede yumurta kabuğu zarının kireçlenme öncesinde destekleyici bir gıda ürünü olduğu belirtilmiştir. Artık destekleyici ürünler gün geçtikçe hayatımızda daha fazla yer almaya başladı ve artarak devam edecek gibi de gözükmekte.

İstanbul Tıp Fakültesi’nden Prof Dr Nurten Eskiyurt (Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Ana Bilim Dalı Üyesi) bu ağırılı durumlarda yumurta kabuğu zarının etkisinin bilimsel araştırmalar neticesinde olumlu etkileri olduğunu belirtmiştir. Kas iskelet sistemlerinde şikayeti olanların çoğunluğu osteoartrit den muzdariptirler. Sabah uyandığınızda dizinizde bir ağrı var ve yürüdükçe açılıyor iseniz potansiyel bir osteoartrit hastasısınızdır. Spor az yapıyorsanız yani fiziksel aktiviteniz az ise, düzensiz besleniyor ve helede kilonuz var ise kireçlenme ben geliyorum diye bağırıyordur. Bildiğimiz ilaçlarla tedavi için mücadele edilse de yan etkilerinden ötürü kısa süreli olmaktadırlar. Osteoartrit kronik bir rahatsızlık olduğundan da yan etkisi sebebi ile uzun süreli kullanılmayan ilaçlara gıda takviyeleri çok iyi bir alternatiftir.

Yumurta kabuğu zarı hapı hakkında ana firmasından da teknik bilgi alabilirsiniz.

nemolix c ve nemartro ve pemevo gibi diğer yumurta kabuğu zarı gıda takviyelerinide sitemizde inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.