boost b12 vitamin spreyi

Boost B12 vitamini sprey

Sprey formunda sadece d vitamini mi var diye düşünürken artık boost b12 sprey ile b12 takviyesini de pratik ve kolay olarak sprey formunda alabilmekteyiz. B12 nin sprey gücü sloganı ile karşımıza çıkan ürün kısa zamanda tercih lislelerinin başında gelecek gibi gözüküyor.

Medfors farma güvencesi ile ithal edilen ürün özellikle toplumumuzda çok sıkça rastlanan b12 vitamin eksikliğine karşı imdada yetişiyor. Peki sürekli telaffuz ettiğimiz bu b12 de ne ola ki.

boost b12 sprey

B12 nedir?  Boost B12 Vitamin Takviye

B vitamini çeşitlerinden biri olan b12 beyin fonksiyonlarının işleyişini düzenlemekte ve sinir dokusunun sağlığından sorumlu olmaktadır. B vitaminlerinin hepsinde olduğu gibi bu da suda çözünen bir vitamindir. Peki bu suda çözünmesi ne anlama gelir? Bir vitamin suda çözünüyor ise karaciğere hiç uğramadan direkt olarak kana karışmaktadır. Kobalamin depolamaz. Fazla miktar ya da istenmeyen seviye varsa da direkt olarak idrarla atılmaktadır. B12 vitaminlerin en karmalık ve en büyük olanıdır.  B12 süt ürünleri, et ve balıkda bol bulunmaktadır. Beyin ve sinir sisteminin işleyişi dışında alyuvar oluşumunda da büyük rolü vardır. Ayrıca, Dna düzenlenmesi ve sentezlenmesinde, hücre metabolizmasına destek sağlar. Enerji üretiminde , yağ asidi sentezinde etkindir. Folik asidi emmeye yardımcı olur ve enerjinin serbest hale gelmesini destekler.

boost vitamin b12 sprey

Vücudumuz dakikada milyonlarca alyuvar yani kırmızı kan hücresi üretmektedir. Ancak B12 eksikliğinde düzgün şekilde çoğalamazlar.  B12 çok düşerse alyuvar üretimi de düşer ve anemi yani kansızlık durumu oluşur. Aneminin en belirgin özellikleri yorgunluk, çarpıntı, nefes darlığı ve düzensiz kalp atışıdır.

Ayrıca
Boğaz ağrısı
İshal
Kilo kaybı
Menstrüel sorunlar
Enfeksiyonlara karşı hassasiyet gibi problemler ortaya çıkabilmektedir.

Bazılarımız  gerek iş yoğunluğu gerekse diğer dış nedenlerden ötürü düzenli beslenemez ve B12 eksikliği yaşarız. Yukarıda B12 nin önemini ve B12 eksikliğinde neler olabileceği hakkında açıklama yapmaya çalıştık. Boost B12 sprey ile artık sprey formunda elinizin altında çok rahat kullanabileceğiniz bir ürün mevcut. Toplum olarak b12 vitamin eksikliği ziyadesi ile fazla ve genelde enjektör formunda alınmaktadır. Fakat her zaman bu zamana ve imakna sahip olamayabiliyoruz.  Her yerde rahatlıkla sprey formunda boost b12 spreyi kullanabiliriz. Ayrıca emilimi daha fazla olduğu içinde boost b12 sprey tercih sebebi olabilir.

 

Diğer Yazılar: