biosteron

Biosteron Nedir? DHEA Nedir?

Biosteron ürünü bitkisel bir gıda takviyesidir ve bu hormonal takviye tüp bebek tedavisi içerisinde olanların daha çok tercih ettiği bir üründür. Yumurtası yaşlanmış ya da kalitesi düşmüş olan kadınlar  biosteron dhea ile takviye gıda alırlar. Dhea böbreklerimize yakın bir bez tarafından doğal olarak üretildiği gibi yabani tatlı patates yada soya içindeki bazı kimyasallar ile laboratuar ortamında da üretilebilir.

Dhea nedir nerede üretilir?

Dhea hormonu sadece böbreğe yakın bezlerde değil yumurtalık, testis yada beyin gibi organlarda da üretilmektedir. Bu hormon doku hücrelerine kan dolaşımı ile taşınmaktadır. Cinsiyet hormonları kalan kısmı ostrojen ve testesterona dönüştürür.  Ayrıca alzheimer hastalarında da hastalığın ilerlemesini yavaşlatma ya da önlenmesi amaçlı kullanıldığı bilinmektedir. Yapılan araştırmalar dhea hormonun yaş arttıkça düştüğünü ifade etmektedir. Ayrıca stres ve depresyon gibi etkenlerde bu hormonun düşmesine sebeptirler.

En fazla çocukluk döneminde  üretilmektedir. Özellikle de 6-7 aralığında daha fazla üretilmektedir. Yaş ilerledikçe özellikle  20 li yaşlarda en güzel üretim olmaktadır. 30 lardan sonra bu hormonun üretimi düşmektedir. Ayrıca erkekler  hangi yaşta olursa olsun  kadınlara göre bu hormondan daha fazla orana sahiptirler.

Neden Biosteron? Bisoteron Ne İçin Kullanılır?

Biosteron yani dhea hormonu kadınlarda yumurtalık fonksiyonlarının kalitesini arttırır. Düşük riskini azaltarak hamile kalma ihtimalini arttırır. Fakat herşeyin fazlası zarar olduğu gibi bu hormondan da fazlaca alındığında karaciğer sorunları gibi durumlar ortaya çıkarabilir.  35 yaş arası kimselerde bu hormon normal seviyededir. Hekim önerisi olmadan dhea ihtiva eden ürünlerin kullanılması sakıncalıdır.  Yapılan araştırmalar belli bir süre dhea  içeren ürünleri kullananların yumurtalık sayılarının arttığını ifade etmektedir. Bunun sonucunda da hamilelik geldiğini ifade etmektedirler.

biosteron tablet

Biosteron Kimlerde Kullanılır ?

Erken yaşlarda yumurtalık sayısı düşen ya da  yumurtalık yaşlanması teşhisi olanlar, kısırlık teşhisi konalar, hamile kalamayanlar ve 40 üzeri kadınların biosteron tablet kullanması önerilmektedir.

Biosteron DHEA ilacı, kullanılır kullanılmaz hemen çözüm olmaz. DHEA takviyesinin işe yaradığını görebilmek için 4-5 ay gibi bir süre beklememiz gerekmektedir. Ancak bu süreç içinde en yüksek seviyeye ulaşması beklenir. Özellikle tüp bebek tedavisi yapılması düşünülüyorsa tedavi süreci başlamadan en az altı hafta boyunca DHEA takviyesi alınması doktor tarafından önerilir.

Biosterona dhea  takviyesi bazı durumlarda da etki gösterebilmektedir. Bazıları cinsel isteksizlik, şizofreni, tiroit hastalığı yaşayan kadınlarda, yaşlılarda cilt görüntüsünü iyileştirmede kullanılır.

Bu hormon diğerlerine göre kıyasla böbrek üstü bezlerinde daha çok üretilir. Güç hormonu olarak da bilinen bu hormon  stres hormonunu bloke eden özelliği ile dikkat çeker. Ayrıca dhea deride ya da kasta oluşabilecek  deri yıkımlarının da giderilmesinde yardımcıdır. Enerji ile ilgili olarak vücudun enerji kaybının korunmasında  etkilidir. Bu hormon az ise kortizol hormonunun olumsuz etkileri çoğalır. Vücutta üretilen dheanın bir kısmı östrojen bir kısmı da testerona dönüşür. Bu hormon kişiye güç verdiğinden ötürü güç hormonu olarak da bilinmektedir. Kalp riskini azaltmak da yardımcı bir hormondur. Bağışıklığında güçlenmesinde dolaylı yoldan destek sağlar. Bu hormonun eksikliğinde dışarıdan takviye olarak alınması gereklidir. Fakat fazlaca alınmamalı  eğer aşırı alınırsa doğal  hormon yapma yeteneği de baskılanır, karaciğer bozukluğuna yol açabilir.  Bu oran başlangıç olarak  erkeklerde 25 mg bayanlarda 10 mg dır.  Bu şekilde kullanıma devam edilir ve tekrar kontrol sağlanıp ölçüm yapıldığında  hala düşük ise oranlar bayanlarda 25 ve erkeklerde 50 mg olarak arttırılabilir. Kullanım oranı olarak en önemli olanı doktor tarafından önerilen doz oranıdır. Bu orana uyulması çok önem arz eder.

Biosteron DHEA 25 Mg Kullananlar

Biosteron kullananların yorumlarına baktığımızda genelde hamilelik öncesinde yumurtalık çoğaltmak maksatlı yada yumurtalık kalitesini arttırmaya yönelik kullanım olduğu görülmektedir.

Biosteron kullananlar ürün ile ilgili yorumlarınızı aşağıya bırakır iseniz daha sonraki kullanıcılar açısından faydalı bilgiler sağlamış olacaksınızdır.