bakso kapsul

Bakso Nedir ?

Bakso probiyotik ürün bakso kapsül, bakso damla, bakso saşe olmak üzere 3 değişik formda piyasada bulunmaktadır.

Formlardan damla olan kolay kullanım içindir. İlaç kullanmayı sevmeyen çocuklar çok fazla sıcak olmamak şartıyla yiyeceklerine damlatıp kullanabilirler.  Şase ve kapsülü yetişkin kişilerde alabilirler.

Bakso Şase

İçinde bulunan bifido bakterileri bağırsaklarda flora görevi yaparak düzenli çalışmasına destek olur.  4 ila 10 yaş arası çocuklarda kullanıldığı gibi 10 üzeri çocuklarda da kullanılır.

bakso şase

Bakso Kapsül

Bakso ürünü bağırsaklarımızda bulunan yararlı bakterilerin yaşaması ve çoğalması için uygun ortam yapar. İçinde bulunan mikroorganizmalar bağırsaklara yerleşip zararlı bakterilerin çoğalmasına engel olur. Böylece bağırsaklarda faydalı bakterilerin sayısı artmış olur.

Tüm formları 4 yaş ve üzeri çocuklar tarafından kullanılabilir. 4 yaş altı için herhangi bir bilgi yoktur.

bakso kapsul

Bakso Damla

Diğer formlara göre daha kolaydır. Yiyeceklere yada içeceklere damlatılarak alınabilir. İçindeki bakteriler sindirim sistemini iyi yönde etkileyen ve düzene sokan probiyotik organizmalardır. Ayrıca bağışıklık sisteminin güçlenmesinde de yardımcıdır.

Kullanmadan önce çalkalayınız.  Çocuğunuz 4-10 yaş arası ise günde 1 kez 6 damla alınabilir. 10 yaş üzeri ise yine günde 1 kez 10 damla alınabilir.bakso damla

Linex Bakso Damla

Linex bakso damla Sandoz firmasının yeni ambalaj formudur. 8ml lik ambalajda bulunmaktadır. Günde 1 kez 6 damla olarak alınması uygundur. Şişenin dibinde bir tortu oluşabilir bu tortu normaldir  telaşa gerek yoktur. Linex damlayı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

linex bakso damla

Probiyotiklerin Diğer Faydaları

Fazla ve düzensiz antibiyotik kullanmaktan kaynaklanan faydalı organizmalardaki düşüşleri kontrol ederek denge sağlar.

İmmun yani bağışıklık sisteminde sağladığı dayanıklılık yanında  kanserin gelişmesini de azalttığı yönünde  bulgular bulunmaktadır.

Genel olarak bağışıklık sistemini güçlendirici etkisi bulunmaktadır.

Probiyotikler  (bağırsaklarda yaşayan bizlere yararlı bakteriler ) herkes için çok önemlidir.

Fazla antibiyotik tüketimi bağırsak florasını bozar ve flora bozulursa ;

Vücuda giren besinlerden tam verim alınamaz.
Toksin maddeler vücuttan hızlıca atılamadığından dolayı kana karışıp farklı hastalıklara sebep olabilir. Probiyotik besin takviyeleri ile bu toksin maddelerin daha hızlı atılmasını sağlayabilirsiniz.

Diare yani ishal ya da tam tersi kabızlık oluşabilir.
Fazla ve de düzensiz antibiyotik kullanımı faydalı bakterileri de öldürür. O sebeple bunu bilen doktorlar yanında probiyotikleri de verirler.

Probiyotikler B1-3-6-12 vitaminleri ile K2 vitaminini üretirler. Bu vitaminler bağırsaklarda sentezlenirler.
Bağırsaklarınıza zarar veren antibiyotiklerden ve de aşırı sıcak yemek tüketmekten uzak durun ki bu probiyotikler zarar görüp bağırsaklarınızda hastalıklara yol açan unsurlar oluşmasın.