artex plus tablet

Artex Plus 90 Tablet

Artex plus 90 tablet içerisinde glukozamin sülfat bulunduran bir gıda takviyesi ürünüdür. Genelde osteortrit şikayetleri olanların tercihi olan bir üründür. Kıkırdağın kendini yenilemesine yardımcı olan artex plus tablet bu işlemi glikozaminoglikanlar ismindeki uzun şeker zincirlerini uyararak yapar. Vitamaks firması tarafından üretilen ürün yerli bir ürün olup kullanıcı yorumlarına bakıldığında ithal bir çok üründen daha fazla olumlu tepki almıştır.

Artex Plus İçindekiler

Glukozamine Sülfat 2kcl    750 mg
Metilsülfonilmetan (MSM)   100 mg
Akgünlük ekstresi 100 mg 
Kondroitin Sülfat           350 mg
Kolojen tip II 20 mg
Hyaluronik asit 10 mg

Artex Plus Kullanımı

Sabah ve akşam 1 er tablet alınabilir. Tok karnına ya da yemek esnasında alınmasında problem yoktur. En az 6 ay süreli kullanımı tavsiye olunmaktadır.

artex plus 90 tablet

Glukozamin Nedir?

Artık bazı sinyaller vermeye başlar. Bu süreçten eklemler de etkilenir. Eklemler elastik yapısını ve kayganlık dokusunu zamanla giderir. Bu süreçten nasibini alan eklemler incelmeye ve bozulmaya başlar. Eğer aşırı kiloda var ise ağırlık dahada yükleme yapacak ve eklemler ve kıkırdak dokusu dahada erken bozulacaktır. Bu dokulara zarar veren sadece kilo değildir. Bir şey olmaz bana deyip zorlayıcı derecede dağlara çıkmak, hoplayıp zıplamak da eklemleri hasara uğratabilir. Özellikle de diz ve kalça eklemleri zarar görünce hareket kabiliyetide kısıtlanır ve günlük yaşamı ciddi derecede zorlayan bir hal alır. Bu ve benzeri sebeplerle eklem ve kıkırdak dokularının sağlığına dikkat etmek gerekir. Artex plus tablet bu noktada gerek glukozamin ve gerekse diğer minerallerden özellikle kondroitin sülfat ile destek sağlar.

Bu ve benzeri sebeplerle kıkırdak yapısını güçlendiren ürünlere fazlaca yoğun bir ilgi başlamıştır. Ayrıca bu ürünler sadece kıkırdak dokusunda değil bölgesel ağrılarda da etki verdiği bildirilmiştir. Hali ile günlük yaşam kalitesi de hareket kabiliyeti de artmaktadır.

Bir diğer hususta glukozamin ya da kondroitin de non steroid ağrı kesicilerde görülen böbrek şikayet ya da problemleri görülmemektedir. Tabiki ürün için tavsiye edilen doza da dikkat etmek gerek. Sonuçta her şeyin fazlası zarar değil mi? Antiromatizmal ilaçlardaki gibi hemen kesici bir etki beklememek gerekir doğal ürünler belli süre kullanım gerektirmektedir.

Eklemlerimizi sağlıklı tutmak için gereksinim duyduğumuz bu ürünleri genelde soframızdan da diyetimizden de eksik tutuyoruz o sebep dışarıdan takviye olarak almamız gerekiyor. Artex plus ile artık bu ihtiyac giderilmiş olacaktır.

Çocukların erişemeyeceği yerlerde muhafaza ediniz ve açılmış yırtılmış ambalajları satın almayınız. Herhangi bir yan etki durumu oluşursa hekime danışınız. Bu ürünü kullananlar aşağıya yorumlarını bırakır iseler daha sonraki kullanıcılar için çok değerli bir kaynak olacaktır.

Diğer Yazılar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.