argivit vitamin şurubu

Argivit Vitamin Şurubu Nedir?

Argivit multi vitamin şurup da diğer vitamin destek grubu ailesinde yerini alan ürünlerden bir tanesidir. Bu ürün çocuklardaki çocuklardaki vitamin ve mineral eksikliğinde bir takviye görevi görür, aynı zamanda büyüme ve gelişimini de destekler. Bağışıklık sistemini güçlendirme noktasında da destek veren ürün vücudun direncini kuvvetlendirir. İştah açılmasında da etkili olan ürün kullanımı aşağıdaki gibidir.

Argivit Şurup Kullanımı

argivit vitamin şurubuBebeklerde 6. ayından itibaren kullanılmaya başlanabilir. 6. aydan 1 yaşına kadar ise yarım talı kaşığı yani 2,5 ml verilebilir. 12. aydan sonra 5ml ki bu da 1 tatlı kaşığına tekabül eder. Son olarak 5 yaşından büyüklerde ise günde 2 tatlı kaşığı  yani 10 ml verilebilir.

Argivit vitamin ya da herhangi diğer şurup türlerini metal kaşık ile vermeyiniz. Metal kaşık ürün içindeki mineral ya da başka bir madde ile etkileşime girebilir ve bozulma yapabilir.

Argivit İçerisindekiler

A vitamini, B1 B2 B3 B5 B6 B11 B12 vitaminleri, C-D-E-H Vitaminleri, L-Arginin, Çinko, Selenyum, Manganez, Krom, Molibden, İyot, Bakır bulunmaktadır.
Bu şurubun en önemli özelliği ise içerisinde bulunan L-Arginindir. L-Arginin çocuklarda gelişimi destekler. Gelişme çağındaki çocuklarda ihtiyaç olan aminoasitlerden biri olan l-arginin büyüme hormonun uyarılmasını da sağlar. B vitaminin tüm çeşitlerini içerdiğinden dolayı beden gelişimi ve bağışıklığı iyi yönde destekler.

Argivit şurup boy uzatır mı?

Boy ne kadar genetik yapı ile ilgili fiziksel bir durum olsa da dışarıdan takviye vitamin ve hormon uyarması ile boy uzaması desteklenebilir. Genetik olarak boy uzaması belli bir seviyeye kadar ulaşır.  Argivit şurup ise gerekli vitaminler ve mineraller ile, en önemlisi de L-Arginin ile çocukların boyunun uzamasına destek olur.

Ürün içinde herhangi bir koruyucu veya alkol bulunmaz bu sebeple serin bir yerde saklanmalı ve 1 ay içinde tüketilmelidir. Sadece kışın oda sıcaklığında saklanabilir ve yazın ise serin bir yer veya buzdolabında saklanmalıdır. Güneş ışığına maruz kalmamalıdır.

Gluten, aspartan ya da paraben içermez. Helal belgesine sahiptir.  Çocukları iştahsız olan annelerin tercih ettiği bu ürünü kullanmış ve tecrübe sahibi olanlar yorum yazıp diğer kişilere de yardımcı olabilirler.