argifertil

Argifertil Nedir?

Argifertil içerisinde L-Arginin ve L-karnitin bulunduran diğer besin takviyeleri arasında yerini alan yeni bir üründür.  Ancak unutulmamalıdır ki besin takviyeleri asla ilaç değildir ve hastalıkların tedavisi amacı ile kullanılamazlar. Ancak tedaviye yardımcı ve destek olabilirler. İlaç yerine kullanılamazlar.

Argifertil İçindekiler

Argifertil içerisinde ginseng ekstresi, magnezyum, selenyum, d vitamini, koenzim q10 gibi vitamin ve minerallerde içerir. Böylece gerekli besin takviyesini de sağlar.
Argifertil tablet iki çeşit olarak piyasaya sunulmaktadır. 90 tabletlik ambalajlarda sunulan ürünün Argifertil M olan türü erkek üreme sistemini olumlu yönde etkileyen besin ve mineraller içermektedir.  Argifertil F ise L-Arjinin ve L-karnitin, koenzim q10, folik asit, demir, B1 B2 B3 B6 B12  içermektedir. Argifertil F olan türü bayan üreme sistemini olumlu yönde etkileyen besin ve mineraller içermektedir.  Argifertil tabletin günde 3 adet alınması tavsiye olunur.

argifertil margifertil f

Çocukların erişemeyeceği yerlerde muhafaza ediniz. Emziren ve hamile olanlar ya da ilaç kullananlar doktorlarına danışarak kullanabilirler. İçerisinde bulunan herhangi bir maddeye karşı hassasiyetiniz var ise dikkatli kullanınız ve beklenmeyen bir durumda doktorunuza danışınız. Özellikle kalp rahatsızlığı olup düzenli ilaç kullananlar l-arginin bilinçsiz tüketimi sebebi ile problemler yaşayabilirler. Bu durumda olanlar argifertil kullanmadan evvel doktorlarına danışmalıdırlar.

L-Arginin Nedir?

L-argininin özellikle kas geliştirmek, kaslarını artırmak isteyenlerin son zamanlarda tercih ettiği besinler arasında popüler olmasının yanı sıra bir çok değişik yönü de vardır. Özellikle süt ürünlerinde ve kırmızı et de bulunur. Yaraların iyileşmesine, kalp sağlığının korunmasına kadar değişik alanlarda takviye edici bir besindir.

Buradaki kullanım alanı ise tüp bebek tedavisinde destekleyici olmasıdır. L-arginin rahim dışı döllenme yani in vitro fertilizition durumunda (tüp bebek) kullanıldığında diğer amino asitlerle birleşerek tedaviye olumlu yönde yardımcı ve takviye olduğu gözlemlenmiştir.
Nitrik asit erkekler ereksiyonun oluşması için elzem bir madde olup üretiminde arginin kullanılmaktadır. Özellikle kalp hastalıkları sebebi ile nitrik asit üretiminde sorunu olan erkekler iktidarsızlık gibi problemler yaşayabilmektedirler. L-arginin bu süreçte destekleyici bir gıda olup nitrik asit üretimine yardımcı olur. Fakat bilinçsiz şekilde tüketilmesi farklı rahatsızlıklara yol açabileceğinden ötürü  dikkatli ve dozunda kullanılmalıdır.

L-arginin yine bayanlarda menopoz sonrası görülen cinsel isteksizlik durumlarında gıda takviyesi olarak kullanılmaktadır.

L-arginin yan etkileri
Normal kullanımda yan etkiye sebep olmadığı bilinmeyip güvenli kabul edilen bir besindir. Fakat hamilelik, emzirme, alerjik astım, uçuk, yüksek ya da düşük tansiyon, kalp krizi sonrası gibi durumlarda ya da ilaç kullanımına devam ediliyorsa doktora danışılmalıdır.

L-karnitin Nedir?

L-karnitin yağın enerjiye dönüşmesini sağlayan bir aminoasit çeşididir. Ayrıca oksidadif stresi azaltmaya yardımcıdır.  Oksidatif stres çeşitli hastalıkların önünü açan bir şeydir. Bu aminoasit  karaciğer ve böbreklerde üretilir. Kalp, beyin, kas ve spermlerde depolanır. Normalde vücut tarafından üretimi yeterli olup bazı durumlarda dışarıdan takviye gerekebilir.  Sertleşme problemi ya da sperm sayısının azlığından şikayeti olanlarda takviye gıda ürünü olarak kullanılabilir.