bebedor anne sütü saklama poşeti

Bebedor Anne Süt Saklama Poşeti Nedir?

Bebedor anne süt saklama poşeti  gün içinde fazla süte sahip anneler ya da iş veya benzer nedenlerle her zaman bebeğinin yanında bulunamayan anneler için çözüm üreten bir üründür.  Anneler sütlerini sağıp bu süt saklama poşetinde saklayabildiklerinden ötürü bebeklerde bu değerli anne sütünden mahrum kalmamış olmaktadırlar.

Anne sütünün önemi tartışılmaz.  Biliyorsunuz ki doğumdan itibaren emzirme suretiyle anneler bebeklerinin tüm gıda ihtiyaçlarını karşılarlar. Sindirimi de gayet kolay olan bu besin alerjik de olmayıp, bebeğin immun yani bağışıklık sisteminin güçlenmesinde de önemli rol oynar. Bu sebeple anne süt saklama poşeti daha da önemli hale geliyor.

Bazı durumlarda annede süt azalması ya da iş benzeri sebeplerden ötürü süt saklama ihtiyacı doğabilir. İşte bu noktada bebeklerin bu en değerli besin olan sütten mahrum kalmamaları için anne süt saklama poşeti imdada yetişiyor. Bu ürünü kullanan anneler sütlerini bebeklerinden mahrum etmemiş olup yavrularını beslemeye devam etmiş bulunuyorlar.

3 ila 9 yaş arasındaki bebeklerin besin ihtiyacını karşılamak için anne gün içinde şişe ya da biberon yardımı ile sütlerini sağıp bu süt poşetlerinde steril ve kilitli olarak muhafaza ederler.  Sütünüzü buzdolabı ve derin dondurucularda tutabilirsiniz. Bu süt saklama poşeti sayesinde bebeğinizin süt tüketimini kontrol altına almış olursunuz. Anne sütü oda sıcaklığında yani ortalama 25 derecede ancak 4 veya 8 saat bozulma yapmadan kalabilirken, buzdolabında ise bir hafta, buzluk bölümünde  ise anne sütü 3 ila 6 aya kadar bozulmadan kalabilmektedir. Süt saklama poşetini açıp sütü verdikten sonra aynı poşeti ikinci defa kullanmayınız.

Bebedor Anne Süt Saklama Poşeti Nasıl Kullanılır?

Sütünüzü sağıp süt saklama poşetine aktardıktan sonra sağdığınız tarihi ve saati ve miktarı poşet üzerine not alırsanız faydası olacaktır. Böylece belli bir düzende sütünüzü vermiş olursunuz. Hangi poşetin daha önce tüketilmesi gerektiğine karar verebilirsiniz. Ayrıca bebeğiniz kreş gibi bir yerde ise de bebeğinizin ismini de bu kağıda not almanız elzemdir.

Anne sütü buzluk bölümünden alındığında ılık suda çözünebilir. Ya da buzdolabının alt kısmına derin dondurucu olmayan kısmına koyup yaklaşık 8 saat beklerseniz burada da çözünmesini sağlayabilirsiniz. Daha sonra sütü uygun bir sıcaklıkta bebeğe içirebilirsiniz.

süt saklama poşeti

Anne Sütü Saklama Poşetinin Faydaları

Annelerin işini kolaylaştıran bu süt torbalarının bir çok faydası vardır. Bir kere bu poşetleri özel sterilize edilmişlerdir. Yine sütünüzün aynı protein değerinde kalmasını sağlar. Ayrıca süt saklama poşeti çift kilit sistemine sahiptir böylece hava sızdırmaz ve sütü dışarıya akıtmaz. Destek tabanıyla da dik durabilmektedir.

Dünyadaki en değerli varlığımız bebeklerimizi anne sütünden mahrum bırakmak istemeyen anneler anne süt saklama torbasını kullanabilirler. Anne sütü bebeklerimizin gelişim evresinde ki en önemli besindir. İleride sağlıklı bir hayat sürmeleri için en değerli besin anne sütünü bu hassasiyetle bebedor anne sütü saklama poşetinde saklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.