alpecin sampuan

Alpecin Şampuan Nedir ?

Alpecin şampuan günümüz erkeklerinin en büyük problemlerinden biri olan saç dökülmesi sorununa karşı üretilmiş bir şampuandır.
Zaman içerisinde yetersiz beslenen ya da hava kirliliğine maruz kalan saçlarımız hele vitamin eksikliği de yaşarsa dökülmeye başlar. Bizde saç dökülmesini yavaşlattığı iddia edilen bu ürünü incelemeye aldık. Alpecin C1 Kafein Şampuan ile ilgili bu yazımız umarız size faydalı olur.

Alman doktor Kurt Wolf tarafından üretilen ürün etken madde olarak kafein içermektedir. Peki kafeinin saç dökülmesine olan etkisi nedir?
Amerikan Dermatoloji Dergisi tarafından yapılmış olan araştırmaya göre saç derisinde bulunan testestoronun 0.001% and 0.005% arasında kafein ile natürilize olduğu gözlemlenmiş saç derisi foliküllerini uyararak saçları güçlendirdiği bulunmuştur. Akla şöyle bir soru gelebilir. O zaman kahve içelim saçlarımız daha az dökülsün. Olmaz mı? Hayır olmaz. Kafein denilen madde kahvede bulunmakta evet fakat sadece uyarıcı olarak görev yapmaktadır. Saça ulaşmadan vücutta emilir. O sebeple çok kahve içmekle daha az saç dökülmesi arasında bir bağlantı yoktur. Fakat Alpecin şampuan içindeki kafein direkt saç derisine ulaşmayı hedefleyerek üretilmiştir.

alpecin şampuan

Alpecin Şampuan Saç Çıkarır mı?

Özellikle saç diplerine nüfuz ederek erkeklerde saçların dökülmesine sebep olan dht yi nötürler. Yani bariz şekilde saç dökülmesini yavaşlatır fakat asla yeniden saç çıkartmaz. Zaten üretici firmada böyle bir işlem yaptığını iddia etmiyor.

Alpecin Kafein Şampuan işe yarıyor mu?

Şampuanı kullanan birinin yaptığı yorumu aynen iletiyorum.
Evet bu ürünü kullanan biri olarak şunu söyleyebilirim ki işe yarıyor fakat düzenli kullanılması ve alpecin likit ile beraber kullanılması gerekli. Sadece saç dökülmesini azaltan bir ürün, asla saç çıkaracak beklentisine girmeyin. Alpecin şampuan kullananlar aşağıya alpecin şampuan yorum bırakırlar ise daha sonraki kullanıcılar için yararlı bilgiler olacaktır.

Ürün çok kalitel ve Almanyadan ithal bir ürün olup asla sıfırdan saç çıkarmamaktadır. Alpecin şampuan fiyatı ile ilgili araştırma yaparsanız kısa sürede en uygun fiyata bir firma bulabilirsiniz. Tabi fiyatın yanında satın aldığınız firmanın kalitesi ve müşteri yorumları da göze alınması gereken bir etken olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.