alopexy t

Alopexy T Nedir?

Alopexy t deri spreyi içerisinde %5 oranında minoksidil etken madde içermektedir.  Alopexy t saç büyümesi için uyarıcı bir üründür.  Bir şişede  60 ml yani 30 günlük doz bulunmaktadır.  Her püskürtmede 10 mg yani  0.2 ml minoksidil bulunmaktadır.

Minoksidil etken maddeli ilk ürün üretildiğinde  amaç tansiyon hapı olarak tüketilmesi idi. Fakat daha sonra kıllanmalara sebep olması ve şikayetlerinde artması sebebi ile piyasadan toplanmış bir ilaçtır. Ve daha sonra da bu özelliği geliştirilerek bölgesel anlamda  saç dökülmesini önlemeye yönelik üretilmeye başlanmıştır. Bugün bir çok firma tarafından değişik isimlerde üretilip piyasada yerini almış bulunmaktadır.

Saç dökülmesi değişik sebeplerden olan ve yine çeşitli tipleri olan bir rahatsızlıktır. Eğer aileden gelen irsi bir durum var ise  bu durum devam edebilme niteliğindedir. İşte bu noktada alopexy t yorumlarından alınan bilgilere göre bu ürünü kullananlarda bu devam etme durumu ortadan kalkarak durmaktadır. Durdurucu etki ile göze çarpan bu ürünü kullanmaya devam edenlerden bazıları ürün kullanımını bıraktıktan sonra (değişiklik gösterebilir) yine saç dökülmesi ile karşılaştıklarını ifade etmektedirler.

Alopexy t spreyin eczane fiyatları ile netdeki satış fiyatları arasında farklılıklar bulunabilmektedir. Bu fark aslında netdeki satışın fazla olması sebebi ile güçlü mal alabilmeden doğan ve dahi mal fazlası ile fazlaca ürün stoklanabilmesinden kaynaklanan bir fiyat indirimidir. Fakat yinede bazen bazı sahte ürünlerde üretilebilmektedir. Aldığınız ürünleri ITS den takip ederek orijinalliğini sorgulayabilirsiniz.

Alopexy t satın almak için güvenilir bir siteden uygun fiyata satın alabileceğiniz gibi eczacılardan da tedarik edebilirsiniz. Fakat internet üzerinden alopexy t fiyatına baktığınızda netden satın almak daha uygun fiyata gelecektir. Kaliteli ve orijinal ürün ve dahi faturalı ürün sağlayan bir site ile alışverişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

alopexy yorumları

Alopexy T Nasıl Kullanılır?

Saç dökülmesi olan bölgeye sabah ve akşam olmak üzere iki defa 5 püskürtme yani 1 ml püskürtünüz. Uygulanan bölge ne kadar büyük olursa olsun 5 püskürtmeden fazla doz uygulamayınız.  Ağız ya da nefes yada başka methotlarla kullanmayınız. Bir aylık kullanım için tek kutu yeterlidir.  Saçınız ya da kafa deriniz dışında vücudunuzun herhangi bir yerine temas ettirmeyiniz. İstenmeyen bir temas durumu oldu ise de bol su ile hemen yıkayınız.  Saçınıza uygulanacak kimsayal bir işlem var ise boya perma gibi, alopexy t kullanımı 24 saat önceden bırakılmalıdır. Kimyasal olarak saç spreyi jöle gibi maddeler kullanacak iseniz de ürünü uyguladıktan en az yarım saat sonra kullanınız.  Güneş kremleri beklenen etkiyi azalttığından ürün ile güneş kremi kullanmamanız önerilir. İlle de kullanmak isterseniz en az 4 saat sonra kullanınız.

Tedaviyi erkenden bırakmayınız.  Alopexy T ve bu türdeş ürünler saç dökülmesinin önlenmesi ve saç çıkmasına destek olması sebebi ile uzun süreli kullanılan bir üründür. 4 ila 6 ay kullanıldıktan sonra maksimum 1 sene içinde etkisi görülür. Ürünü kullanırken zamanlamaya dikkat ediniz.  Hekiminiz farklı bir öneride bulunmadıkça bu şekilde kullanınız.

Alopexy T Uyarılar

18 yaş altı ve 65 yaş üzeri kişilerde kullanılmaz.  Karaciğer veya böbrek yetmezliği olanlar doktorlarına başvurarak kullanabilirler.  Aşırı doz kullanımında doktorunuza danışınız.  Alopexy t spreyi kullanmayı unut iseniz ertesi gün dozu dengelemek için çift ya da daha fazla doz kullanmayınız. Normal kullanım dozuna devam ediniz.