accu check performa nano

Accu chek performa nano kan şeker ölçüm cihazı

Kan şekeri ölçer ev ortamında kan şekerinizi ölçmek ve gözlem altına almak için  üretilen çok küçük boyutta cihazlardır.  Roche accu chek performa nano kaliteli olması ve ölçüm hassasiyeti ile hemen göze çarpan bir kan şekeri ölçüm cihazıdır. Kendini bu alanda kanıtlamış ve kullanıcıların favori ürünleri arasına hemen girmiştir. Accu chek fiyat olarak diğer bazı ürünlerden yüksek gözükse de ürünü kullanım süresi göz önüne alındığında kaliteli ürün alarak aslında tasarruf ettiğinizi göreceksiniz. Hastalar ve hasta yakınları tarafından kullanılan ve tavsiye edilen Accu chek performa nano kan şekeri ölçüm cihazları arasında  belirgin olarak öne çıkmaktadır.

Accu check performa nano kodları

Accu chek kullanırken bazen bazı hata kodları ile karşıya kalabiliriz. Şimdi bu kodların anlamını açılmaya çalışalım. Öncelikle hata kodu oluştu ise sinyal sesi de beraberinde oluşacaktır. Accu chek performa nano daha uzun süreli kullanılabilmesi için herhangi bir uyarı kodu ve sinyal sesi ile karşılaşırsanız koda karşılık gelen önlemi alınız.

accu check performa

Accu Check Kodları

Ekrana hiç bir yazı ya da başka bir şey gelmiyorsa öncelikle pil bitmiş olabileceğinden pil takı deneme yapınız. Ekran ya da cihaz arızalanmış olabilir. Accu check çok sıcak bir ortamda olabilir, daha serin bir ortama getirip tekrar açınız.

Ekranda pilden başka simge yok ise pil bitmiş demektir.
Ekranda setup simgesi var ise gün tarih saat ayarlarını yapıp onaylamanız gereklidir.
Test çubuğu simgesi var ise test stripini takınız.
Ekranda hi simgesi var ise ölçüm sınırların üstünde demektir.
Lo yazıyor ise de tam tersi sınırların altında demektir. Dilerseniz tekrar deneyin ve aynı sonucu alırsanız hekiminize danışınız.
E-1 yazıyor ise ölçüm cihazı hasar görmüş ya da doğru takılmamış olabilir.
E-2 aktivasyon çipi hatası. Yeni bir çip takıp cihazı kapatıp aşabilirsiniz.
E-3 Kan şekeri çok yüksek ya da test çubuğu hatalı. Yeni bir test çubuğu ile tekrar deneyin aynı hatayı alır iseniz kan şekeriniz ile ilgili olarak doktorunuza danışınız.
E-4 Test çubuğuna yeteri kadar  kan  gelmemiş olabilir.
E-5 Test çubuklarının kullanım ömürlerinin biteceğine işaret eder.
E-6 Cihaz hazır olmadan kan  stripe damlatılırsa bu hata alınır..
E-7 Elektronik hata. Cİhazı kapatın pilleri çıkarın yarım dakika bekleyip tekrar açın.
E-8 Çevre sıcaklığı çok yüksek. Cihazı kapatıp uygun ortama geçin ve 10 dakika kadar bekleyin. Cihazı doğal şekilde soğutun suni yollar denemeyin.
E-9 Piller bitmek üzere.
E-10 Saat ve tarih ayarlarını kontrol edin.

accu check performa

Kan şekeri ölçerler artık evlerimizde olmazsa olmaz medikal cihazlar arasında yerlerini aldılar. Burada kullanılan cihazın ve hali ile stripin önemi ortaya çıkmaktadır. Kullandığınız cihaz uzun ömürlü olmalı ki her sene bir kaç defa cihaz değiştirmek zorunda kalmayın. Aynı zamanda cihazın ölçüm hassasiyeti de çok önem arz eder. Doğru ölçüm yapılmadığında başka sağlık problemleri ortaya çıkabilmektedir.

Kan şekeri ölçer alırken dikkat edilmesi gerekenler

Ülkemizde özellikle ssk kapsamında verilen bazı kan şekeri ölçerler çok kalitesiz olduğundan şeker oranını doğru ölçmeyebiliyorlar. Ülkemizde ortalaam 10 milyon civarı şeker hatası olduğu göz önüne alındığında bu  şeker ölçüm cihazının yanlış ölçüm yapması  hayatı tehlikeye dahi sokabilecek sonuçlar doğurabilir.  Bu sebeple bu tür medikal cihaz satın alırken kaliteli ve bir çok kişinin olumlu yorumlar yapmış olduğu cihazları almak daha faydalı olacaktır.